„Stacja Edukacja” na Kasprowym Wierchu

wagonik kolejki na Kasprwy Wierch. W okół korony drzew.
Oglądanie widoków i edukacyjne opowiastki idące w parze? Jest to możliwe na Kasprowym Wierchu! Tatrzański Park Narodowy oraz Polskie Koleje Liniowe kolejny raz podjęły współpracę i rozpoczęły akcję #StacjaEdukacja.

Od 26 maja 2023 roku osoby korzystające z kolejki liniowej na Kasprowy Wierch mają okazję do udania się do trzech punktów, gdzie będą mogły posłuchać ciekawostek tatrzańskich. Od godz. 9.00 do 15.00, co 15 minut, przewodnicy w charakterystycznych pomarańczowych koszulkach z logo akcji będą rozpoczynać mini edukacyjne wykłady. Przewodnicy będą czekać na turystów w trzech miejscach: przy górnej stacji kolei PKL Kasprowy Wierch, na Suchej Przełęczy, gdzie krzyżują się szlaki żółty i czerwony oraz na szczycie Kasprowego Wierchu (1987 m n.p.m.).

Dziesięciominutowe prelekcje mają różnorodną tematykę. Omawiana jest historia budowy i działanie kolei liniowej na Kasprowych Wierchu, która służy turystom już od 1936 roku. Szczególnie interesują odwiedzających ciekawostki o faunie i florze tatrzańskich dolin i turni. Ponadto można też posłuchać o prawidłowych zachowaniach podczas nieprzewidzianych warunków atmosferycznych, o ochronie przyrody w Tatrzańskim Parku Narodowym, czy też jak prawidłowo spakować się na wyprawę w Tatry.

W ubiegłorocznej edycji #StacjiEdukacji w prelekcjach wzięło udział około 70 tysięcy osób. Akcja trwała przez 122 dni, a każdego dnia przeprowadzono 66 prelekcji. Najbardziej interesującymi zagadnieniami dla turystów była budowa kolei, waga małego niedźwiadka czy też jak daleko może skoczyć kozica.

Akcja działa w sezonie letnim i jest świetną okazją do połączenia walorów krajobrazowych i edukacyjnych. Dodatkowo jej krótka forma sprzyja skupieniu i zapamiętywaniu ciekawostek.

 

Multimedia


 
Download free VisitMałopolska app
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>
   

Related Assets