100. Rocznica Urodzin Karola Wojtyły

Pamiątki związane z Janem Pawłem II
18 maja 2020 r. przypada 100. Rocznica Urodzin Karola Wojtyły, późniejszego papieża Jana Pawła II. Z tej okazji planowane są liczne inicjatywy, które przybliżają wiedzę na temat nauczania Ojca Świętego, w sferze duchowej i religijnej, jako kapłana, biskupa i papieża, ale również wielkiego filozofa.

Urząd Miejski w Wadowicach przygotował akcję: „Twoje 100 sekund na 100-lecie urodzin Jana Pawła II”. Organizatorzy proszą o podzielenie się osobistymi wspomnieniami dotyczącymi Jana Pawła II, aby wspólnie stworzyć kronikę, która będzie pomnikiem pamięci o Janie Pawle II. Wystarczy nakręcić krótki filmik, około 100 sekund, i wrzucić na swoim profilu facebookowym, oznaczając wydarzenie na Facebooku  i dopisując  hasztag #100sekundnastulecie.

Informacje o wydarzeniach, które mają miejsce w całej Polsce, zbiera Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie, a następnie publikuje na stronie https://santojp2.pl/

Rok 2020 został ogłoszony rokiem św. Jana Pawła II, a obchodom jubileuszu towarzyszy hymn o wymownym tytule „Nie zastąpi Ciebie nikt” stworzony w hołdzie papieżowi.