Back

Zapraszamy na koncert w Lachowicach.

Zapraszamy na koncert w Lachowicach.

Małopolska Organizacja Turystyczna zaprasza na kolejny koncert w ramach Festiwalu Muzyka Zaklęta w Drewnie! Tym razem spotykamy się w powiecie suskim w Gminie Stryszawa!

 

21.07.2019, godz. 16:00, Lachowice, kościół pw. św. Piotra i Pawła, Bałtycki Kwintet Dęty „Letnia serenada”

W XVIII wiecznym kościele wystąpi Bałtycki Kwintet Dęty - klasyczny kwintet instrumentów dętych drewnianych będący niejako odpowiednikiem klasycznego kwartetu smyczkowego wśród instrumentów dętych.

Kwintet Bałtycki został założony w roku 1990 przez Karola Respondka oraz młodych wówczas muzyków Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku w celu kultywowania i popularyzacji muzyki kameralnej na instrumenty dęte. W ciągu kilku pierwszych lat działalności osiągnął trwałą pozycję w życiu kulturalnym Trójmiasta, wzbudzając zainteresowanie krytyki, środków przekazu, a przede wszystkim publiczności.
Wykonuje muzykę klasyczną oryginalnie napisaną na kwintet dęty jak i w transkrypcjach, nie stroniąc od tzw. przebojów muzyki klasycznej. Większość repertuaru stanowią jednak transkrypcje słynnych utworów polskiej i światowej literatury muzycznej autorstwa Karola Respondka.

Obecnie Bałtycki Kwintet Dęty tworzą: Agnieszka Respondek – flet, Marietta Stefaniak – obój
Karol Respondek – klarnet, Ewa Naczk Jankowska – fagot, Zbigniew Kaliciński – róg

Wstęp na wszystkie koncerty wolny!
www.facebook.com/MuzykaZakletaWDrewnie
www.facebook.com/drewniana.malopolska

Festiwal Muzyka Zaklęta w Drewnie realizowany jest w ramach Działania 6.1. Rozwój dziedzictwa kulturowego i naturalnego, Poddziałania 6.1.2. Organizacja wydarzeń kulturalnych Regionalnego Program Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 Do zobaczenia na Szlaku!

 

Wstęp na wszystkie koncerty wolny!
www.facebook.com/MuzykaZakletaWDrewnie 
www.facebook.com/drewniana.malopolska  

Play Play