Back

Akt finałowy - Klub Wyspiańskiego

Akt finałowy - Klub Wyspiańskiego

Akt finałowy tegorocznego Klubu odbył się 5 grudnia 2019 na Scenie MOS Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie (ul. Rajska 12).

 

KLUB WYSPIAŃSKIEGO to propozycja dla krakowskiej młodzieży licealnej. Jego celem jest stworzenie przestrzeni kształtowania przyszłych elit kulturalnych, wspomaganie wśród młodzieży rozwoju świadomych i zaangażowanych postaw obywatelskich o wysokim poziomie wrażliwości i empatii społecznej; pobudzanie ambicji budowania przyszłości w oparciu o samokształcenie poprzez aktywny kontakt ze światem sztuki i myśli.

 

„Musimy coś zrobić, co by od nas zależało, zważywszy, że dzieje się tak dużo, co nie zależy od nikogo” – tak pisał w Wyzwoleniu Stanisław Wyspiański. Więc robimy! W teatrze, ale i w szkołach. Przez ten rok usilnie pracowaliśmy z młodzieżą w ramach Klubu Wyspiańskiego. Rozmawialiśmy, filozofowaliśmy, pisaliśmy, wreszcie – graliśmy. Pod okiem aktorów Teatru odbywały się w liceach zajęcia teatralne inspirowane Weselem Stanisława Wyspiańskiego. Teraz zaś przyszedł czas na wielki finał – końcowy pokaz prac uczniów z sześciu zaproszonych do Klubu krakowskich Liceów Ogólnokształcących.

 

W sezonie 2018/2019 w warsztatach grupowych wzięło udział 240 osób, a w spotkaniach z twórcami i rozmowach po spektaklach: „Lalka”, „Hamlet”, „W ogień” i „Stary Testament-reanimacja” łącznie 2000 osób z krakowskich liceów.

 

Podczas uroczystej gali każda z grup zaprezentowała krótką etiudę teatralną przygotowaną we współpracy z aktorami Teatru im. Juliusza Słowackiego (min. Mateuszem Janickim, Marcinem Kaliszem, Natalią Strzelecką)

Multimedia

Play Play