Back

Celestat ponownie otwarty!

Celestat ponownie otwarty!

Zdjecie przedstawia Rynek Główny w Krakowie.
Odkryj Kraków z Muzeum Krakowa – bądź turystą w swoim mieście!

Srebrny kur zapieje znowu już 22 maja w Parku Strzeleckim. W imieniu Muzeum Historycznego Miasta Krakowa serdecznie zapraszamy do oddziału Celestat na wystawę Krakowskie Bractwo Kurkowe i obronność miejska. Na ekspozycji można zobaczyć historię Bractwa oraz uzbrojenie, jakim posługiwali się mieszkańcy Krakowa w dawnych wiekach, a także rekonstrukcje dawnych fortyfikacji miasta.

Celestat wraz z Barbakanem i Murami Obronnymi tworzą Trasę Obronności. Zapraszamy do przejścia historycznej trasy krakowskich fortyfikacji!


W imieniu Muzeum przypominamy, że są już otwarte takie oddziały jak: Wieża Ratuszowa, Pałac Krzysztofory, Muzeum Podgórza i Muzeum Nowej Huty. Niebawem  zostaną otwarte kolejne obiekty!

Prosimy pamiętać o maseczkach na twarz i zachowaniu dystansu od innych zwiedzających. Z nowym regulaminem zwiedzania obiektu można zapoznać się na stronie: https://bit.ly/Celestat

Zachęcamy do śledzenia strony internetowej i mediów społecznościowych Muzeum Krakowa, gdzie będą się pojawiać informacje o otwarciu kolejnych oddziałów i o innych akcjach.
 
Muzealna akcja Odkryj Kraków wpisuje się w miejską kampanię Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków, ogłoszoną przez Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

 

Zdjęcie przedstawia Celestat w Krakowie.

 

Multimedia