Dbamy o bezpieczeństwo turystów. Małopolska liderem pod względem liczby obiektów z certyfikatem bezpieczeństwa

Hotel
Małopolska branża turystyczna stawia czoła nowym wyzwaniom i w trosce o bezpieczeństwo swoich Gości wdraża szczególne środki bezpieczeństwa, by przyjąć turystów przyjeżdżających do regionu. Małopolska zajmuje pierwsze miejsce w Polsce pod względem liczby skategoryzowanych obiektów noclegowych (575 obiektów). Ponad 300 obiektów noclegowych w Małopolsce uzyskało już certyfikat POT „Obiekt bezpieczny higienicznie”, co plasuje nasz region na pozycji lidera w skali kraju.

Z badań Polskiej Organizacji Turystycznej wynika, że ponad połowa planujących wyjazd Polaków będzie w tym roku wypoczywać w Polsce. Badania potwierdzają również, że ponad 80 proc. turystów planując urlop zwraca uwagę na podwyższone standardy higieniczne, zwiększające poziom bezpieczeństwa w związku z epidemią COVID – 19.

Certyfikat wypracowany przez zespół ekspertów działający w POT we współpracy z branżą został przygotowany w taki sposób, aby służył nie tylko dużym sieciowym hotelom, ale również gospodarstwom agroturystycznym, małym pensjonatom i obiektom gastronomicznym. Należy pamiętać, że jest to autocertyfikacja, czyli to właściciel potwierdza stosowanie się do wymogów bezpieczeństwa w oparciu o wytyczne GIS. Tak więc, wypełniając formularz obiekt deklaruje, że spełnia określone wymogi w zakresie właściwego zabezpieczenia obiektu pod względem higienicznym zarówno w zakresie pracowników, gości, przestrzeni.

Aby dołączyć do projektu należy wejść na stronę www.bezpiecznyobiekt.pot.gov.pl i wypełnić specjalnie przygotowaną Kartę dostosowania obiektu.

Turyści, planujący swój wypoczynek w Małopolsce na stronie www.bezpiecznyobiekt.pot.gov.pl/dla-turysty mogą sprawdzić, które obiekty podjęły działania zapewniające bezpieczeństwo pracownikom oraz gościom przebywającym w obiekcie i posługują się znakiem „Obiekt bezpieczny higienicznie”.

Obiekt Bezpieczny Higienicznie

Multimedia