Do Nowego Roku na Rynku Głównym! Jarmark bożonarodzeniowy w Krakowie w gronie najpiękniejszych na świecie!

Widok z lotu ptaka na targ bożonarodzeniowy w Krakowie. Po lewej kościół Mariacki, w oddali zabudowania miejskie.
Krakowski jarmark świąteczny jest jednym z największych i najpiękniejszych jarmarków bożonarodzeniowych na świecie! - uznała amerykańska stacja telewizyjna CNN. Czy tak jest? Można się o tym samemu przekonać aż do 1 stycznia 2024 roku!

W Krakowie jarmarki odbywały się już w 1310 roku

Handlowe tradycje w Krakowie mają niezwykle bogaty rodowód. Jarmarki w dawnym Krakowie były nie tylko wymianą towarów i usług, ale również miejscem spotkań kultur oraz przenikania się obyczajów i tradycji.

Wiecie, że najstarsze wzmianki o jarmarkach krakowskich pochodzą już z 1310 roku! Te 700 lat doświadczenia kiermaszowo-targowego sprawiło, że Kraków ze swoim bożonarodzeniowym jarmarkiem dumnie stanął na czele rankingu, wraz z nigdy niezasypiającym Nowym Jorkiem czy dalekim Singapurem. Kraków został doceniony w głównej mierze za unikatową architekturę i niezwykłą oprawę. Czego jeszcze możecie się tu spodziewać? Wszystkiego najpiękniejszego!

Jarmark świąteczny w Krakowie to wszechobecny zapach korzennych przypraw, liczne stoiska z przepięknym rękodziełem, pokazy rzemieślników, występy artystów na świątecznej scenie, moc folkloru, kolory, nowe smaki, aromaty i atmosfera, która nie może równać się z żadnym innym wydarzeniem! To tutaj zjecie chrupiące pierogi, spróbujecie tradycyjnego grzańca galicyjskiego i skosztujecie regionalnych dań, które przygotują dla Was wystawcy z całej Małopolski, a także goście z Litwy, Ukrainy, Węgier i Słowacji. Będą też pieczone kasztany, świąteczne słodkości, charakterystyczne skwierczenie grilla i jak to na jarmarkach bywa – powietrze będzie wibrować od gwarnych rozmów i handlowej wrzawy.

Wszystko to skąpane w ciepłym blasku świątecznych lampek oraz dekoracji nawiązujących do historii grodu Kraka i zamknięte w samym sercu miasta – tam, gdzie najmocniej czuć jego puls. Nie wiemy jak Wy, ale my nie możemy się już doczekać!

Trwa jarmark bożonarodzeniowy

Zapraszamy Was na krakowski Rynek aż do 1 stycznia 2024 roku. To niepowtarzalna okazję do tego, aby przyjechać i doświadczyć Krakowa w najbardziej lokalnej i tradycyjnej odsłonie. Czy może być zatem coś lepszego na koniec roku, jeśli nie wizyta w królewskim mieście i zobaczenie tego wydarzenia na własne oczy? Na tym jarmarku dzieje się nie tylko magia świąt, tu dzieje się magia Krakowa!

Oto najbliższe wydarzenia towarzyszące Jarmarkowi Bożonarodzeniowemu 2023 na Rynku Głównym:

-⇒ 6 grudnia – 148. Mikołajów z Zespołu Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie przejdzie w pochodzie z ronda Grzegórzeckiego na Rynek Główny

od 17 grudnia do Nowego Roku, godz. 20 – godzina kolęd polskich

Multimedia


 
Download free VisitMałopolska app
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>
   

Related Assets