Małopolska poleca się na majówkę – naturalnie!

Trzech rowerzystów na ścieżce rowerowej z widokiem na Jezioro Czorsztyńskie, zamek w Czorsztynie i Niedzicy
Długi świąteczny weekend na początku maja to jeden z ulubionych momentów, które uwielbiamy spędzać rodzinnie, aktywnie, na świeżym powietrzu. Kiedy zimowe chłody ustępują wiosennej aurze, a wszechobecna dookoła zieleń napawa wszystkich optymizmem i dodaje energii, czas ruszyć w podróż po Małopolsce i odkrywać każdy jej zakątek. Perspektywa majówkowej wycieczki jest tym bardziej kusząca, że jeśli weźmiemy tylko 1 dzień urlopu, będziemy mogli cieszyć się w tym roku 4 dniową przerwą w pracy! Dlatego koniecznie zaplanujcie ten czas w Małopolsce!

Dlaczego w Małopolsce? Bo tutaj każdy turysta znajdzie to, co lubi najbardziej!  Wędrowanie górskim szlakiem, z nieziemskimi widokami wokół, chwila relaksu na łonie przyrody… Czemu nie? Tatry,  Beskidy, Gorce, Pogórza oferują niezmierzone, świetnie oznaczone szlaki turystyczny o różnej długości i stopniu trudności. Niezależnie od tego jaką masz kondycję, z pewnością odnajdziesz miejsce, które Cię zachwyci. Małopolskie trasy turystyczne są tak urozmaicone i dostępne, że mogą korzystać z nich zarówno osoby aktywne, seniorzy jak i rodziny z małymi dziećmi.  
Już nie możecie się doczekać dłuższej rowerowej wyprawy? Nic prostszego wystarczy przygotować rower, wyznaczyć trasę szlakami VeloMałopolska, zabrać do sakwy lub plecaka niezbędne rzeczy i podziwiać małopolskie krajobrazy z perspektywy rowerowego siodełka. A może coś bardziej ekstremalnego? – czemu nie? – świetnie przygotowane bikeparki czekają na rządnych przygód cyklistów. Małopolska infrastruktura rowerowa to coś co zdecydowanie wyróżnia tę część Polski od innych regionów. 


Jeśli są wśród Was miłośnicy wodnych szaleństw w różnej postaci – Małopolska Was nie zawiedzie… Spływy kajakowe, flisackie tratwy na Dunajcu, żegluga po jeziorach, a może kąpiel w basenach termalnych na Podhalu? Tutaj żaden amator wodnych przygód nie będzie się nudził! 
Podczas Majówki warto zwiedzać też galicyjskie miasta, które kryją w sobie urokliwe zakątki i wiele historycznych pamiątek. Koniecznie odwiedźcie Gorlice – miasto światła. To tu zostanie oficjalnie zainaugurowany letni sezon turystyczny w regionie. Nie zabraknie atrakcji i podróżniczych ciekawostek związanych z obchodami 200-tnej rocznicy urodzin wynalazcy lampy naftowej - Ignacego Łukasiewicza, mocno związanego z Gorlicami. 


Na tegoroczną majówkę mamy dla Was coś specjalnego, co ułatwi Wam nie tylko planowanie wycieczki po Małopolsce, ale sprawi, że będzie ona bardzo przyjemna, łatwa i zawsze traficie do wyznaczonego przez siebie celu! Skorzystajcie koniecznie z aplikacji VisitMałopolska. Ta prosta w obsłudze, intuicyjna, przyjazna aplikacja nie tylko nawiguje, ale także ułatwia planowanie zarówno krótkich wycieczek, jak i dłuższych pobytów. Oferuje dostęp do bogatej bazy informacji o najciekawszych miejscach w różnych zakątkach Małopolski, atrakcjach, szlakach i trasach turystycznych. Z nią bez trudu odnajdziecie się w każdej sytuacji. 


W każdej chwili znajdziecie w niej najświeższe informacje o regionie, niezwykłych miejscach oraz bieżących wydarzeniach. W zasięgu kilku kliknięć odnajdziecie przydatne mapy, które wskażą drogę do wybranych atrakcji. Planer podróży, wyznaczy optymalną trasę wycieczki w oparciu o Wasze preferencje i oczekiwania, a wirtualny asystent podpowie co jeszcze warto zobaczyć w okolicy.  Jeśli lubicie łączyć podróże z zabawą w aplikacji znajdziecie propozycje gier terenowych, które urozmaicą rodzinne wyprawy. W razie potrzeby aplikacja zapewni dostęp do podręcznego tłumacza i pełnego zestawu numerów alarmowych, które przydadzą się z pewnością w przypadkach nadzwyczajnych. 
Prawdziwym hitem jest jednak funkcja wysyłania powiadomień PUSH, dzięki czemu w każdej chwili i właściwie w każdym miejscu można pobrać najnowsze informacje dotyczące oferty turystycznej Małopolski, a dzięki instalacji w ponad 180 obiektach na terenie całego województwa 1000 beaconów, ich zwiedzanie będzie jeszcze bardziej atrakcyjne. Beacon (z języka angielskiego latarnia) to urządzenie wysyłające sygnał odbierany przez aplikację mobilną, która wyświetla treści powiązane z danym wysyłającym sygnał obiektem. Po zainstalowaniu aplikacji na telefonie i włączeniu bluetooth, będąc w obiekcie wyposażonym w beacony będziemy odbierać powiadomienia z informacjami o obiekcie lub wybranym eksponacie. Przeczytamy jego opis, zobaczymy zdjęcie lub obejrzymy materiał filmowy. O obecności beaconów w danej lokalizacji poinformuje nas tabliczka informacyjna przy wejściu. Dzięki aplikacji będziemy mieć przy sobie własnego prywatnego przewodnika, który towarzyszył nam będzie na każdym etapie podróży!


Aplikacja jest całkowicie bezpłatna. Aby zainstalować ją na swoim urządzeniu wystarczy zajrzeć na stronę: https://visitmalopolska.pl/pl_PL/aplikacja-mobilna lub skorzystać z ogólnodostępnych sklepów internetowych Google, Windows lub Play. W wyszukiwarce należy wpisać „VisitMałopolska”, a następnie wybrać „ZAINSTALUJ”. Po chwili możemy cieszyć się niezwykle praktycznym panelem, dzięki któremu zawsze będziemy na bieżąco z tym, czym żyje Małopolska!


Podczas wiosennych wojaży nie zapominajcie o najważniejszym! Podróżujcie tak, aby nadmiernie nie obciążać przyrody. Staranny dobór środka transportu, śmieci zabrane ze sobą ze szlaku, szacunek do natury to najważniejsze elementy, o których musimy pamiętać aby podróżować w rytmie eko i naturalnie!


 


 
Download free VisitMałopolska app
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>
   

Related Assets