Najlepsze trasy rowerowe – tylko w Małopolsce!

Widok na zalesione Pieniny i jezioro Czorsztyńskie, po lewej wzdłuż jeziora biegnie ścieżka rowerowa.
Dla niedzielnych rowerzystów i rodzin z dziećmi, dla długodystansowców i lubiących wyzwania – w Małopolsce nie brakuje malowniczych terenów, po których poruszanie się rowerem będzie prawdziwą przyjemnością. A turystyka rowerowa to zdrowa i ekologiczna forma podróżowania pozwalająca odkryć na nowo bliższą i dalszą okolicę.

W ciągu ostatnich kilku lat w regionie przybyło prawie 600 km tras rowerowych, 60% z nich to drogi odseparowane od ruchu samochodowego, pozostałe 40% to drogi o niskim natężeniu ruchu samochodowego lub wygodne “szutrówki”. Do tego dochodzi ok. 3 tys. km szlaków rowerowych, w tym popularny Szlak wokół Tatr. Projekt budowy sieci regionalnych tras rowerowych o europejskim standardzie VeloMałopolska umożliwił długodystansowe wyprawy, połączył miasta i ułatwił bezpieczny dojazd na rowerze do szlaków rowerowych.

Rowerową przygodę z VeloMałopolska można rozpocząć z głównych miast regionu: Oświęcimia, Krakowa, Tarnowa, Nowego Sącza, Nowego Targu i Zakopanego. Na początek proponujemy malowniczą trasą VeloDunajec - przecina 7 pasm górskich, objeżdża 3 duże jeziora i prowadzi do 7 zamków lub Wiślaną Trasę Rowerową – charakteryzującą się niewielkim nachyleniem, biegnącą wzdłuż królowej polskich rzek – Wisły. Obie trasy łączą się ze sobą w Wietrzychowicach (w miejscu, gdzie Dunajec wpada do Wisły). Do każdej z tras przygotowano mapy zawierające szczegółowy opis przebiegu tras wraz z prezentacją dochodzących do nich szlaków rowerowych.

Indywidualistom lubiącym samodzielnie planować wycieczki, jak i tym, szukającym podpowiedzi w odkrywaniu Małopolski, pomoże dedykowany serwis internetowy narowery.visitmalopolska.pl. W serwisie znaleźć można m.in.:

Strona internetowa: narowery.visitmalopolska.pl
E-mail: narowery@umwm.malopolska.pl
FB: Odkryj Małopolskę

 

 

Fot. Michał Skowronek, Jarosław Tarański

Multimedia


Related Assets