Szlakiem teatrów, Nowej Huty i krakowskiego getta

Wawel
W ostatni weekend wakacji przewodnicy po Krakowie zaproponują mieszkańcom cztery niezwykłe spacery, które przeprowadzą żądnych wiedzy uczestników trasą podgórskich kościołów, socjalistycznej Nowej Huty, krakowskich teatrów i krakowskiego getta. Wieczorami czeka nas duża dawka dobrej muzyki na „Muzycznych plenerach”, które po raz ostatni w tym roku wypełnią nam weekend muzyką. wielbicieli dobrego kina Muzeum Fotografii przygotowało plenerowy pokaz filmu.

Sobota 29 sierpnia

Weekendowe spacerowanie rozpoczniemy na prawym brzegu Wisły, poznając „Kościoły Podgórza”. Przechadzając się po jednej z najbardziej tajemniczych dzielnic Krakowa, poznamy historię średniowiecznej osady, ale przede wszystkim usłyszymy opowieści o kościołach miasta Podgórza: św. Benedykta, oo. Redemptorystów czy św. Józefa.

Start spaceru: godz. 12.00.

Spacer przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych.

Spacer z dużymi ograniczeniami dla osób z niepełnosprawnością ruchową (schody).

 

To będzie najbardziej teatralny z dotychczasowych spacerów! Podczas drugiego z sobotnich spacerów poznamy miasto z perspektywy krakowskich scen: od średniowiecznych igrców, poprzez historię najstarszego teatru w Polsce, po współczesne życie teatralne Krakowa.

Start spaceru „Teatr w Krakowie”: godz. 14.00.

Spacer przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych.

Spacer dostępny dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

 

Niedziela 30 sierpnia

Każdy krakowianin powinien znać historię Podgórza – dzisiaj kipiącej życiem modnej dzielnicy, a podczas II wojny światowej miejsca, które przeznaczono na niesławne getto. Dzięki niedzielnemu spacerowi „Getto w Podgórzu” zagłębimy się w jego historię, poznając tło historyczne tamtych tragicznych wydarzeń.

Start spaceru: godz. 12.00.

Uwaga! Spacer przeznaczony dla osób dorosłych.

Spacer dostępny dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

„Budujemy nowy dom, jeszcze jeden nowy dom…” – to Nowa Huta, czyli miasto pracy i walki. W niedzielne popołudnie przemierzymy trasę „Ślady po PRL – Nowa Huta”. Maszerując szerokimi chodnikami w cieniu starych drzew, poznamy życie codzienne mieszkańców socjalistycznego miasta.

Start spaceru: godz. 14.00.

Spacer przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych.

Spacer dostępny dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

Słodkie niespodzianki

Krakowski producent słodyczy, firma Wawel przygotowała dla wszystkich uczestników spacerów 29 i 30 sierpnia kupon upoważniający do darmowego poczęstunku filiżanką czekolady do zrealizowania w sklepie firmowym Wawel na Zamku Królewskim na Wawelu.

Galeria Kazimierz, partner akcji „Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków”, przygotował specjalną niespodziankę dla wszystkich osób biorących udział w sierpniowych i wrześniowych spacerach. Każdy uczestnik otrzyma kody uprawniające do odbioru w Galerii specjalnej karty podarunkowej na kwotę 50 zł.

Rezerwacja wejściówek na spacery 29 i 30 sierpnia ruszy dzisiaj o godzinie 14.00.

Spacer 29, 29.08.2020 godz. 12.00 https://app.evenea.pl/event/btwsmspacer29/

Spacer 30, 29.08.2020 godz. 14.00 https://app.evenea.pl/event/btwsmspacer30/

Spacer 31, 30.08.2020 godz. 12.00 https://app.evenea.pl/event/btwsmspacer31/

Spacer 32, 30.08.2020 godz. 14.00 https://app.evenea.pl/event/btwsmspacer32/

  • Niezbędne informacje

Każdy ze spacerów trwa 2 godziny i jest prowadzony w języku polskim.

W każdym z nich może wziąć udział maksymalnie 20 osób – oczywiście z zachowaniem wszystkich wymogów sanitarnych (uczestnikom rozdawane będą jednorazowe słuchawki).

Na spacery obowiązuje wcześniejsza rezerwacja wejściówek. Wejściówki można rezerwować przez portal EVENEA.

Jedna osoba może pobrać na jeden adres mailowy maksymalnie 2 wejściówki (dla dziecka również należy pobrać wejściówkę). Zapisy zamykane są w sobotę o godzinie 10.00. Nie ma możliwości wzięcia udziału w spacerze bez wejściówki.

Bezpłatne spacery z krakowskimi przewodnikami są częścią kampanii informacyjno-społecznej „Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków” oraz kampanii promocyjnej „Kraków nieodkryty”. Szczegółowe informacje są dostępne w aktualnościach portalu www.krakow.travel.

Muzyczne plenery dobiegają końca

Przed nami siódmy i zarazem ostatni weekend wakacyjnego cyklu koncertów pod gołym niebem Muzyczne plenery, w ramach którego zapraszamy na występ zespołów Muzyka Końca Lata i Niechęć oraz Chóru Insieme.

W piątek o godz. 20.00 na scenie przed Centrum Kongresowym ICE Kraków pożegnamy wakacje z bigbeatowym zespołem Muzyka Końca Lata.

W sobotę w tym samym miejscu również o godz. 20.00 wystąpi jazzowo-rockowy zespół Niechęć.

Natomiast w niedzielę zapraszamy na Piknik Krakowski w parku Bednarskiego, gdzie o godz. 14.00 Chór Insieme zaśpiewa m.in. utwory Moniuszki, Gershwina i Maklakiewicza.

--

Wszystkie koncerty są bezpłatne, jednak na piątkowe i sobotnie wydarzenia konieczne będzie wcześniejsze pobranie wejściówki z portalu EVENEA. 

Pełny program oraz szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia pod linkiem.

Bezpłatny koncert dla najmłodszych

Oto prawdziwa gratka dla dzieci i ich rodziców! W sobotę zapraszamy na plac przed Centrum Kongresowym ICE Kraków na plenerowy bezpłatny koncert „Dzień dobry ICE Kraków: Agi Bagi”, w ramach którego usłyszymy wszystkie utwory skomponowane przez Łukasza Targosza do tej uroczej bajki. Więcej informacji o koncercie tutaj.

Link do bezpłatnych wejściówek: https://app.evenea.pl/event/muzyczne-plenery-agi-bagi/

Kino plenerowe na Strzelnicy

Wieczór filmowy w MuFo? Właśnie tak! Tym bardziej że muzeum planuje zaprezentować wyśmienity film o galerii fotograficznej pod gołym niebem, pasji fotografowania i międzypokoleniowej przyjaźni. Koniecznie wpadnijcie do MuFo Strzelnica na wyjątkową projekcję w pięknych okolicznościach przyrody! W czwartek 27 sierpnia o godz. 20.00 w ogrodzie przy MuFo Strzelnica (ul. Królowej Jadwigi 220) wielbiciele dobrego kina obejrzą film „Twarze, plaże” w reżyserii Agnès Vardy i JR.

Wstęp: 10 zł. Film bez ograniczeń wiekowych. Rezerwacja nie jest wymagana.

Pokaz odbędzie się w ogrodzie wokół MuFo Strzelnica przy zachowaniu obowiązujących zasad bezpieczeństwa.