Trwa głosowanie na Turystyczne Skarby Małopolski

Logotyp konkursu Turystyczne Skarby Małopolski 2024
Gorlice, Powitanie lata w Nowym Targu, Szlak Jaskiniowców w Dolinie Wodącej, Szczęśliwa Chata w Jadownikach Mokrych, Motylarnia w Ulinie, a może restauracja OCH w Ochotnicy… Która atrakcja podbije w tym roku serca swoich gości? Kto zyska tytuł Turystycznego Skarbu Małopolski? O tym Państwo zdecydują, wspierając „klikami” swoich faworytów. Głosowanie trwa do 4 października. Zapraszamy zatem w fascynującą podróż po małopolskich ścieżkach i na stronę konkurs.visitmalopolska.pl

Turystyczne Skarby Małopolski

To już VI edycja konkursu Turystyczne Skarby Małopolski, prowadzonego przez Samorząd Województwa Małopolskiego oraz Małopolską Organizację Turystyczną. Poszukujemy w nim skarbów, które budzą zachwyt, wzruszają do łez, potrafią poruszyć serce, a jednocześnie będą wspaniałą inspiracją dla turystów, by po raz kolejny odwiedzić gościnne progi Małopolski.

Tradycyjnie głosowanie odbywa się w sześciu kategoriach: Najciekawszy szlak turystyczny, Dzieje się – wyjątkowe wydarzenie turystyczne, Sielskie klimaty – wypoczynek blisko natury, W gościnie – oferta kulinarna, Unikatowa atrakcja turystyczna oraz Miejsce z klimatem – miejscowość lub gmina turystyczna.

W tym roku zgłosiliście Państwo blisko 150 atrakcji. Które z nich ozdobią turystyczną koronę regionu, staną się jej najcenniejszymi klejnotami? O tym przekonamy się po zamknięciu głosowania.

Atrakcje nad atrakcjami  – czas głosowania

Najwyższy zatem czas na wsparcie swoich faworytów. Kategorii, jak już wspomnieliśmy, jest tradycyjnie sześć, a zgłoszonych atrakcji blisko 150. W ramach odkrywania nowych Turystycznych Skarbów Małopolski poszukujemy:

  • miejsc z klimatem – w tej kategorii można oddać głos na miejscowości oraz gminy o wybitnych walorach turystycznych, kulturowych, historycznych, przyrodniczych, oczywiście także gościnnych.
  • miejsc, w których „dzieje się”– to wydarzenia i imprezy odbywające się cyklicznie na terenie Małopolski, cechujące się spójną tematyką i formą, np. święta tematyczne, festyny, koncerty, festiwale, rajdy turystyczne, spływy kajakowe, imprezy sportowe, imprezy kulturalne.
  • najciekawszych szlaków turystycznych – są to ścieżki historyczne, kulturowe, pielgrzymkowe, przyrodnicze, piesze, rowerowe, samochodowe, wodne, jeździeckie, narciarskie.
  • sielskich klimatów – tu pod uwagę brane są np. miejsca noclegowe z „klimatem”, oferujące turystom wypoczynek z dala od miejskiego zgiełku i codziennej pracy, oczywiście w otoczeniu przyrody. W grę wchodzą gospodarstwa agroturystyczne, pokoje gościnne, pensjonaty, miejsca przyjazne rowerzystom.
  • unikatowych atrakcji turystycznych – to miejsca lub obiekty przyciągające turystów i wzbudzające ich zainteresowanie, są to zarówno jaskinie, zamki, ogrody, jak też parki rozrywki oraz parki wodne.
  • w gościnie – w tej kategorii można oddać głos na unikatową ofertę kulinarną, a więc specjały kuchni tradycyjnej przygotowywane na bazie produktów od lokalnych wytwórców. Ważna jest nie tylko estetyka miejsca, ale także jego aranżacja, forma serwowania potraw, a także profesjonalizm obsługi.

To Państwa głosy pozwolą odkryć nowe Turystyczne Skarby Małopolski.

Jak głosować na Turystyczne Skarby Małopolski?

Bardzo prosto. Najpierw trzeba wejść na stronę internetową konkurs.visitmalopolska.pl. Po wypełnieniu krótkiego formularza, wysyłamy go i zaglądamy na skrzynkę mailową, aby potwierdzić – poprzez kliknięcie w link aktywacyjny, który zostanie wysłany na podany w formularzu adres e-mail – swój wybór. Bez potwierdzenia głos nie zostanie wzięty pod uwagę. Dlaczego tak? Wszystko po to, aby zapewnić kandydatom równe szanse! Głosowanie trwa do 4 października.

Ile głosów można oddać? Głosować można tylko raz na jednego kandydata w każdej z kategorii konkursowych. Po zakończonym głosowaniu internautów Kapituła Konkursu zatwierdzi wyniki głosowania i ogłosi je najpóźniej do 31 grudnia. Udział w konkursie jest bezpłatny. Istotne, aby przesłać formularz przed terminem zakończenia głosowania.

Dlaczego wciąż poszukujemy Turystycznych Skarbów Małopolski. Bo tylko w ten sposób możemy nagrodzić i uhonorować tych wszystkich, którzy spełniają marzenia – swoje i swoich gości – oraz kładą solidne podwaliny pod imponujący fundament małopolskiej turystyki. Pragniemy również wskazać i zaprezentować te miejsca, które mogą być cudowną inspiracją, a także delikatną podpowiedzią dla innych. Wszystkie mają niezwykły klimat, unikatowe walory oraz potencjał, choć dopiero przecież aspirują, by znaleźć się wśród małopolskich skarbów. Mają też to "coś"!

Kto zwyciężył w poprzednich pięciu edycjach? Oto lista laureatów.

Choć głosowanie trwać będzie do 4 października, to jednak na naszą stronę internetową warto zaglądać codziennie, by wspierać swoich ulubieńców w walce o jak najwyższe lokaty, ale też dowiedzieć się co dzieje się na visitmalopolska.pl O tym kto zdobędzie przepustkę do etapu trzeciego, zarazem ostatniego, zdecyduje bowiem liczba głosów.

Konkurs Turystyczne Skarby Małopolski to nie tylko walka o prestiżowy tytuł, nagrody, ale także szansa na kampanię promocyjną realizowaną przez Małopolską Organizację Turystyczną. Zwycięzca w kategorii „Miejsce z klimatem – miejscowość lub gmina turystyczna” dodatkowo otrzyma 100 000 zł, którą będzie mógł przeznaczyć na kolejne przedsięwzięcia, eksponujące jego turystyczne walory i przyciągające kolejnych gości.

Laureaci I miejsca w kategoriach „Najciekawszy szlak turystyczny”, „Dzieje się – wyjątkowe wydarzenie turystyczne”, „Unikatowa atrakcja turystyczna”, „Sielskie klimaty – wypoczynek blisko natury”, „W gościnie – oferta kulinarna” otrzymają nagrodę o wartości do 5 000 zł na sfinansowanie działań promocyjnych każdego z laureatów.

Skarby dla gości i goszczących

Turystyczne Skarby Małopolski to konkurs dla tych wszystkich, których esencją życia jest odkrywanie, odwiedzanie, poznawanie i wędrowanie, ale także przyjmowanie, goszczenie, a nawet biesiadowanie. I to w miejscach nie do końca oczywistych, a niekiedy dość zaskakujących.

Tylko w ten sposób do małopolskiej korony turystycznej mogą dołączyć kolejne perły, perełki i diamenty. Zaglądajcie zatem na stronę konkurs.visitmalopolska.pl i głosujcie! Zapraszamy do odkrywania nowych Turystycznych Skarbów Małopolski!


 
Pobierz bezpłatną aplikację VisitMałopolska
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>