Back

Zapraszamy na ferie

Zapraszamy na ferie

Zimowe ferie
Bogata oferta turystyczna i dobrze przygotowane liczne ośrodki narciarskie czekają na tych, którzy zdecydują się spędzić ferie zimowe na terenie Małopolski.

Dla części województw nastały już wolne od szkoły dni. Choć wielbicieli zimy aura w tym roku nie rozpieszcza, w naszym regionie zawsze znajdzie się miejsce, gdzie można miło spędzić czas. Oczywiście w górach, powyżej 800 m n.p.m., śnieg już jest. Jadąc od Krakowa w białą zimową krainę wjeżdża się już kawałek za Rabką. Gmina Nowy Targ udostępnia przygotowane i utrzymane ratrakiem ścieżki do narciarstwa biegowego. Czekają również naśnieżone stoki. Dla tych, co chcieliby skorzystać z ciekawych atrakcji nie marznąc na zewnątrz, czekają baseny termalne i oferta muzealna. Bogatą ofertę zajęć i warsztatów skierowaną do dzieci przygotowały liczne instytucje kultury.

W długie zimowe wieczory warto wybrać się na Górę Parkową w Krynicy lub Gubałówkę w Zakopanem. Szczyty te są rozświetlone tysiącami żaróweczek tworzących magiczny park świateł. Zarówno na Gubałówce jak i Górze Parkowej zainstalowano iluminowane rzeźby nawiązujące do regionalnych atrakcji. Na szczyt zawiezie nas kolej linowo-terenowa.

W Zakopanem pod Wielką Krokwią powstała nie lada gratka dla dzieci i dorosłych: zimowe miasteczko Snowlandia, gdzie znajdziemy lodowy labirynt, tor saneczkowy i lodowy zamek.

W wielu miejscach działają lodowiska. Największe w Polsce lodowisko pod gołym niebem utworzone zostało w krakowskim Parku Jordana, gdzie prócz tafli o powierzchni 1200 m2 znajduje się tafla dla dzieci i niezwykła lodowa alejka. Lodowiska znajdują się również przy niektórych stacjach narciarskich, np. w Białce Tatrzańskiej, w Zakopanem na Harendzie czy na Czarnym Groniu.

 

Kraków

Tarnów

Oświęcim

Wadowice

Nowy Sącz

Zakopane

Krynica-Zdrój

Myślenice

Chrzanów

Olkusz

Wieliczka

Play Play