Ruszamy w poszukiwaniu skarbów Małopolski

Maki i pola w tle na Wyżynie Miechowskiej
Wyjątkowe, wciąż nieodkryte miejsca, krajobrazy zapierające dech w piersiach, perełki architektury, regionalne przysmaki – to wszystko jest bliżej niż się można spodziewać, na wyciągnięcie ręki. Dlatego po raz drugi wyruszamy z Radiem Kraków w wakacyjną podróż po Małopolsce i zachęcamy do zwiedzania naszych lokalnych atrakcji turystycznych.

W audycji Skarby Małopolski odwiedzimy aż 11 niesamowitych miejsc i podpowiemy jak ciekawie spędzać czas. Nie szukajcie nas na popularnych i utartych szlakach – będziemy odkrywać to, co mniej znane i nieoczywiste. 


Gdzie koniecznie trzeba zajrzeć podczas wakacyjnych wycieczek? Jakich przysmaków spróbować? Gdzie szukać przestrzeni do aktywności fizycznej i sportowych emocji? Po małopolskich ścieżkach poprowadzą Was dziennikarze Radia Kraków: Magdalena Zbylut-Wiśniewska, Maja Dutkiewicz, Dominika Kossakowska, Tomasz Bździkot, Marcin Koczyba, Marcin Małysz, Bartek Maziarz, Bartek Niemiec, Kuba Niziński, Karol Pawłowski  i Maciej Skowronek. O muzyczne akcenty audycji zadbają Agnieszka Barańska oraz Jacek Fudała oraz Paweł Szczepanik.


W Małopolsce nadal jest wiele do odkrycia! Ruszajcie z nami w każdą sobotę od 10.00 do 13.00 i słuchajcie wakacyjnego wydania Skarbów Małopolski.


Pierwszy przystanek - Kraków


Naszą podróż zaczniemy trochę przekornie – w Krakowie. Tu też jest co odkrywać! Plenerowe studio Radia Kraków zawita do Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema. Wspólnie z gośćmi opowiemy o tajemnicach tego miejsca, odwiedzimy też pobliskie Muzeum Lotnictwa Polskiego. Porozmawiamy o nowych trendach w turystyce i odpowiedzialnym podróżowaniu. A także o zwiedzaniu Nowej Huty. Skoro Nowa Huta to obowiązkowo wizyta w barze mlecznym – będzie jak u mamy! A potem tradycyjny, polski…grill czyli to, w czym my Polacy jesteśmy prawdziwymi mistrzami. Nie zabraknie też sportowych akcentów i podpowiedzi jak dbać o formę korzystając z miejskich przestrzeni.


W muzycznej części „Skarbów Małopolski” fruniemy w kosmos. Stanisław Lem nie omijał muzycznych tematów i zdarzało się, że  jego bohaterowie podczas międzygwiezdnej podróży słuchali Beethovena i Czajkowskiego. Jednak szukanie ziemskich artystów, którzy zechcieliby się porwać z nutami na Lema, wygląda na zadanie trudniejsze niż lot w kosmos. Jest jednak kilka pań, które na tak odważny krok się zdecydowały. Asia Nawojska, Klaudia Borczyk, Karolina Gwóźdź, Natalia Orkisz przygotowały spektakl muzyczny „Lema pamięci”, więc zapraszamy do poznania tak nieustraszonych kobiet. 26 czerwca to także dzień, kiedy Kraków otwiera swoje przestrzenie na uliczne granie. Kogo spotkamy na scenach „Wianków 2021”? Na to pytanie także odpowiemy z pomocą Agnieszki Barańskiej, która przejmie stery w Radiu Kraków chwilę po południu.


Bądźcie z nami już 26 czerwca od 10.00.

 

Plan kolejnych audycji:

3 lipca - Zator

10 lipca - Jordanów

17 lipca - Biecz

24 lipca - Limanowa

31 lipca - Ciężkowice

7 sierpnia - Krościenko nad Dunajcem

14 sierpnia - Stary Sącz

21 sierpnia - Ojców

28 sierpnia - Bukowina Tatrzańska

4 września - Krynica Zdrój

 

Partnerzy programu:

Województwo Małopolskie i Małopolska Organizacja Turystyczna

 

Multimedia


 
Kostenlose App VisitMałopolska herunterladen
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>
   

Verknüpfte Assets