Muzeum Miejskie Tuchów

Naczynia kuchenne i sprzęty gospodrstwa domowego ułożone na półkach pod ścianą.

Muzeum zlokalizowane jest w piwnicach Domu Kultury w Tuchowie. Zbiory muzealne obejmują ponad 3000 eksponatów w pięciu salach wystawowych o urozmaiconej tematyce:

„Skarbiec Tuchowa” – sala poświęcona najstarszym pamiątkom Tuchowa. Znajdują się tu: akt lokacyjny, dokumenty miasta, starodruki, pamiątki, ryciny, fotografie i księgi.

 „Czas walki o wolność i niepodległość” - sale poświęcone I i II wojnie światowej. Znajdują się tu: dokumenty, fotografie, publikacje, stroje, militaria, sztandary, tablice z czasów I i II wojny światowej, upamiętniające Armię Krajową, Batalion „Barbara” i Akcję „Burza”.

Sala im. Tadeusza Radwana – przedstawia ekspozycje tematyczne z kolekcji darczyńcy, jest to sala wystaw czasowych. Odbywają się w niej lekcje muzealne i historyczne oraz gawędy o Tuchowie. Rodzina śp. Tadeusza Radwana przekazała do muzeum 2048 eksponatów o różnorodnej tematyce.

„W etnografii tradycje” - sala ukazująca zabytki kultury materialnej w dawnym Tuchowie, rzemiosło i rękodzielnictwo, w tym cechy i stare zawody. Zgromadzone są tu: dokumenty, sprzęt i urządzenia gospodarskie oraz domowe, stare fotografie, obrazy lokalnych twórców i rzeźby.

Dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w muzeum organizowane są lekcje historyczne.

dktuchow.pl


 
Kostenlose App VisitMałopolska herunterladen
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>
   

Verknüpfte Assets