Turystyczne Skarby Małopolski odnalezione!

Kolaż zdjęć laureatów konkursu Turystyczne Skarby Małopolski: górale na scenie układający watrę, rowerzyści w górskim terenie, metalowy krzyż, budynek pensonatu, kuchnia restauracji, słoneczniki na polu tuż po zachodzie słońca, w lewym rogu logo konkursu Turystyczne Skarby Małopolski w kształcie diamentu
Poznaliśmy laureatów i wyróżnionych V edycji Konkursu Turystyczne Skarby Małopolski. Małopolska mapa najcenniejszych perełek turystycznych rekomendowanych turystom przez turystów została uzupełniona o kolejne miejsca i atrakcje, których nie sposób pominąć podczas podróży po Małopolsce. Jesteście ciekawi, kto zwyciężył w tym roku?

Wyniki Konkursu organizowanego przez Województwo Małopolskie i Małopolską Organizację Turystyczną zostały ogłoszone 27 września podczas II Europejskiego Kongresu Sportu i Turystyki w Zakopanym. Laureatów i wyróżnionych wybrano w 6 kategoriach. Konkurs odbywał się w kilku etapach. Najpierw kandydatury zgłaszano poprzez formularz kontaktowy – mógł to zrobić każdy pod warunkiem otrzymania zgody od danego miejsca lub atrakcji. Kolejnym krokiem było głosowanie internetowe. W plebiscycie oddano prawie 16 tys. głosów, najwięcej w kategorii „Miejsce z klimatem – miejscowość lub gmina turystyczna”. Nic w tym dziwnego, ponieważ nagroda w tej była wyjątkowa – 100 000 zł, które gmina może przeznaczyć na dowolny cel, w tym także dalszy rozwój potencjału turystycznego. Wszyscy otrzymali pamiątkowe statuetki dyplomy oraz możliwość uczestnictwa w kampanii informacyjno – promocyjnej organizowanej przez Małopolskę.


Nie będziemy dłużej trzymać Was w niepewności - zerknijcie kto został nagrodzony w poszczególnych kategoriach:

 

  • W kategorii „Miejsce z klimatem – miejscowość lub gmina turystyczna”

Laureat:  Gmina Sułoszowa
Wyróżnienie: Gmina Zawoja, Gmina Ryglice 

 

  • W kategorii „Najciekawszy szlak turystyczny” 

Laureat: Babia Góra Trails
Wyróżnienie: Małe Pieniny, Velo Przemsza

 

  • W kategorii „Dzieje Się! Wyjątkowe wydarzenie turystyczne”

Laureat: Babiogórska Jesień
Wyróżnienie: Ogólnopolski Spływ Kajakowy Doliną Rzeki Dłubni "Dłubnia wciąga", Małopolska Tour

 

  • W kategorii „Unikatowa atrakcja turystyczna”

Laureat: Krzyż w Krzeczowie
Wyróżnienie: Dom Ludowy Bukowina Tatrzańska,  Pustynia Błędowska.

 

  • W kategorii „Sielskie klimaty - wypoczynek blisko natury”

Laureat: Tarninowe Wzgórze
Wyróżnienie: Schronisko PTTK Kudłacze, Domki Drewniane Sielska Dolina w Pieninach

 

  •  W kategorii „W gościnie - oferta kulinarna”

Laureat: Willa Poprad
Wyróżnienie: Karcma u Borzanka, Restauracja Chochołowy Dwór


Znacie wszystkie nagrodzone i wyróżnione miejsca? Czy Wasi faworyci znaleźli się wśród wyróżnionych? Już od przyszłego tygodnia będziemy systematycznie przybliżać Wam tegoroczne Turystyczne Skarby Małopolski. Będziemy Was inspirować do podróży po Małopolsce i odwiedzenia nagrodzonych miejsc i atrakcji. Kto wie, może odnajdziecie własne nowe skarby, które będziecie chcieli zgłosić do plebiscytu w przyszłym roku? Obudźcie w sobie ducha odkrywcy i ruszajcie w podróż po Małopolsce!

Multimedia


 
Kostenlose App VisitMałopolska herunterladen
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>
   

Verknüpfte Assets