Projekt m_MSIT-mobilny Małopolski System Informacji Turystycznej

Projekt m_MSIT-mobilny Małopolski System Informacji Turystycznej

Widok na tatrzańskie szczyty.
Mobilny Małopolski System Informacji Turystycznej m_MSIT to przede wszystkim platforma cyfrowa prezentująca ofertę turystyczną Małopolski z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i narzędzi multimedialnych. m_MSIT ułatwia dostęp do informacji turystycznej i umożliwia samodzielne zaplanowanie podróży po Regionie.

Portal i aplikacja

W ramach mobilnego Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej m_MSIT działa portal turystyczny visitmalopolska.pl oraz wygodna, darmowa aplikacja na urządzenia mobilne – VisitMałopolska. Znajdziemy tam najświeższe informacje o tym, co dzieje się w regionie, wydarzenia, które mają się odbyć w najbliższym czasie oraz wiele ciekawych atrakcji turystycznych, tras turystycznych i miejsc wartych odwiedzenia w Małopolsce. Dzięki planerowi podróży można ułożyć własny plan zwiedzania regionu, wybierając najbardziej interesujące punkty. Aplikacja i portal posiadają także ciekawą funkcjonalność w postaci e-kartki, która umożliwia przesłanie pozdrowień do znajomych i rodziny z wybranym zdjęciem z Małopolski. Aplikacja posiada moduł gier terenowych, opartych na lokalizacji GPS i funkcjonowaniu beaconów. Aby zainstalować aplikację na swoim urządzeniu wystarczy skorzystać z ogólnodostępnych sklepów internetowych Google Play, App Store lub Sklep Microsoft.

Beacony

Na terenie Małopolski zostało zainstalowanych 1000 urządzeń beacon w 181 obiektach, które współdziałają z aplikacją mobilną VisitMałopolska, ułatwiają zwiedzanie i czynią je atrakcyjniejszym. Beacon (z języka angielskiego „latarnia”) to urządzenie wysyłające sygnał odbierany przez aplikację mobilną, która wyświetla treści powiązane z miejsce bądź obiektem, w którym się znajdujemy. Będziemy mogli przeczytać jego opis, zobaczyć zdjęcia, czy obejrzeć materiał filmowy. O zamontowaniu w danym obiekcie beaconów informuje tabliczka informacyjna przy wejściu.

Rozszerzona rzeczywistość

Na identyfikowanie atrakcji turystycznych w pobliżu i szybkie pozyskiwanie informacji o nich pozwala funkcja rozszerzonej rzeczywistości. Wystarczy wejść do menu aplikacji VisitMałopolska i wybrać rozszerzoną rzeczywistość.  Na ekranie telefonu pojawią się nazwy obiektów znajdujących się w pobliżu użytkownika we wskazanym kierunku. Po kliknięciu na nazwę otrzymamy szczegółowy opis obiektu ze zdjęciami oraz dane teleadresowe.

Wirtualne spacery

Pod adresem spacery.visitmalopolska.pl dostępne są wirtualne spacery, które pozwalają odwiedzić ponad 130 atrakcji, bez wychodzenia z domu. Jest to dobry sposób na poznanie regionu przed podróżą, a także powspominanie miejsc i lepsze poznanie tego, co już znamy. Filmowe panoramy powstały w najszerszym możliwym kącie - 360°, co pozwala odczuć autentyczny klimat miejsc. Większość spacerów zostało wykonanych w technologii 3D i 2D (3D do prezentacji za pomocą gogli VR oraz 2D do prezentacji na regionalnym portalu turystycznym visitmalopolska.pl oraz aplikacji VisitMałopolska). Aby móc odtworzyć spacery powstała aplikacja rozprowadzająca w technologii 2D dostępna online w Internecie oraz aplikacja offline umożliwiająca odtwarzanie wirtualnych spacerów 3D na goglach VR.


Zapraszamy do odkrywania Małopolski z m_MSIT!