Metamorfooza Muzeum Fotografii w Krakowie

Stary aparat fotograficzny
Muzeum Fotografii w Krakowie przechodzi metamorfozę. Główna siedziba Muzeum Fotografii będzie przeniesiona do budynku dawnej zbrojowni przy ulicy Rakowickiej, gdzie w tym momencie trwa remont. Część wystaw prezentowana jest w budynku Strzelnicy przy ul. Królowej Jadwigi. Po dwóch latach zakończył się remont willi przy ul. Józefitów 16, dawnej głównej siedziby MuFo. Od 22.02.21 r. willa jest otwarta dla zwiedzających.

Wnętrza placówki przy Józefitów zmieniło swój charakter – sale wystawiennicze przekształcono m.in. na magazyny studyjne, pracownie konserwatorskie oraz digitalizacyjne. Podczas zwiedzania uczestnicy będą mogli dowiedzieć się jaką drogę przebywa potencjalny eksponat nim trafi do witryny wystawienniczej. Trasa zwiedzania wiedzie przez Dział Inwentarzy, Dział Fotografii i Technik Fotograficznych, Dział Konserwacji i Przechowywania Zbiorów, Pracownię Dokumentacji Obrazowej oraz magazyny studyjne z zabytkowymi sprzętami fotograficznymi. Podczas oprowadzania przewodnik podzieli się również wiedzą dotyczącą „konserwacji” domowych multimediów.

Teraz ekspozycje będzie można oglądać w 3-osobowych grupach podczas oprowadzania z przewodnikiem w poniedziałki, wtorki, środy oraz soboty o godz. 11.00, 16.00 oraz w czwartki i piątki o godz. 16.30, 18.00. Szczegóły odnośnie rezerwacji terminów zwiedzania znajdziecie na stronie: https://mufo.krakow.pl/