Wielki powrót ŚLIZGU!

Bartek Koszarek w góralskim stroju na drewnianej desce snowboardowej na tle Tatr.
Zimowe atrakcje zebrane w jednym miejscu, wypowiedzi ekspertów, piękne krajobrazy Małopolski okraszone góralską gwarą – to wszystko znajdziecie w tegorocznej edycji Ślizgu!

Z przyjemnością informujemy, że magazyn narciarski ŚLIZG w tym roku wraca na antenę TVP3 Kraków, tym razem we współpracy z Małopolską Organizacją Turystyczną. Obiecujemy, że będzie się działo!

Odcinki prowadzi niezawodny i charyzmatyczny Bartek Koszarek-Benkowy, mieszkaniec Bukowiny Tatrzańskiej. To człowiek, który zna Podhale jak własną kieszeń i wie najlepiej, gdzie wybrać się zimową porą. Wystąpią także eksperci z różnych dziedzin, którzy dostarczą wiele cennych informacji z pierwszej ręki.

Nie wiecie gdzie wybrać się na narty w tym sezonie?

Małopolska to raj dla fanów zimy. Oferuje ona ponad 60 ośrodków narciarskich z bogatą infrastrukturą, zróżnicowane pod kątem trudności trasy narciarskie, dobrze utrzymane trasy biegowe czy szlaki skiturowe. W każdym z 8 odcinków podpowiemy Wam gdzie i jak spędzić czas zimą w Małopolsce.

Program dla miłośników białego szaleństwa i nie tylko!

W przerwie między zimowymi aktywnościami poznacie również bogatą ofertę kulturalną naszej Małopolski. Zabierzemy Was w miejsca, które koniecznie trzeba zobaczyć. Przedstawimy także rozwiązania dla osób, które niekoniecznie najlepiej czują się na nartach czy snowboardzie. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, bo nie zapomnieliśmy także o relaksie. Zabierzemy Was na termy i pokażemy, gdzie wybrać się w poszukiwaniu natury i spokoju.

Będziemy także aktywnie przypominać o bezpieczeństwie na stokach narciarskich czy szlakach górskich w ramach akcji #NajważniejszeWrócić.

Pierwszy odcinek już za nami, a co w nim?

Bartek Koszarek-Benkowy wita wszystkich z Kotelnicy Białczańskiej w Białce Tatrzańskiej czyli największego ośrodka narciarskiego na Podhalu, gdzie m.in. zabiera Was na testy sprzętu narciarskiego i snowboardowego SNOW EXPO. Specjaliści od zimowego sprzętu mówią Wam krok po kroku jak odpowiednio przygotować go do sezonu narciarskiego. Zaglądamy też do sąsiedniego ośrodka Bania, który jest szczególnie polecany dla dzieci i osób stawiających pierwsze kroki na nartach czy snowboardzie. Później zapraszamy na wspaniały relaks do term. Pokazujemy Wam również nowe trasy biegowe Centralnego Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem.

Drugi odcinek i otwarcie sezonu w Witowie!

Zabraliśmy Was do Witów-Ski na otwarcie sezonu zimowego 2022 z w Małopolsce. Zobaczycie jak to wyglądało od kuchni i posłuchacie wywiadów z ciekawymi gośćmi tego wydarzenia. Instruktorzy narciarstwa, snowboardu oraz naczelnik Grupy Podhalańskiej GOPR powiedzą Wam jak zachować bezpieczeństwo na stoku, a także jak zacząć swoją zimową, aktywną przygodę. Będziemy konsekwentnie Wam przypominać, że #NajważniejszeWrócić. Pokażemy Wam też jak się jeździ na nartach w Koziniec Ski i opowiemy o wspólnym karnecie Tatry Super Ski, który połączył już 18 ośrodków narciarskich! 

Będąc w okolicach Witowa pokazaliśmy Wam Chochołów oraz Chochołowskie Termy, a także zaprezentowaliśmy alternatywy dla narciarstwa zjazdowego czyli biegówek. Tym razem podpatrzyliśmy zawodników trenujących biathlon w Kirach, a później przenieśliśmy się do Obidowej na trasę Śladami Olimpijczyków, czyli tą wielokrotnie przemierzaną przez naszą mistrzynię olimpijską Justynę Kowalczyk. 

Co na Was czeka w trzecim odcinku?

Najpierw pokażemy Wam Jaworzynę Krynicką gdzie Małopolska Organizacja Turystyczna wraz z TVP2 nagrywała Pytanie na śniadanie. Między kadrami z Jaworzyny posłuchacie dlaczego warto wybrać się na narty w Małopolsce, a Prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej skutecznie zachęci do odwiedzenia ekspozycji "Bicepsy Sądecczyzny" w Muzeum Okręgowym w Nowym Sączu, Cerkwii w Powróźniku, która znajduje się na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce, a także Muzeum Nikifora w Krynicy-Zdroju. Korzystając, że jesteśmy w rejonach Krynicy skoczymy na narty do tylickiego Master-Ski, a na koniec przeniesiemy się na Podhale do Suche-Ski oraz Kaniówka Ski.

Czwarty odcinek Was również nie zawiedzie!

Zaczniemy od Centrum Narciarstwa Biegowego w Klikuszowej, gdzie dowiecie się o trasach biegowych i poznacie wskazówki jak zacząć tą przygodę.  Zaraz po tym przeniesiemy się na stok narciarski Henryk-Ski i zobaczycie jak miłośnicy zimowego szaleństwa szusują w Krynicy-Zdrój. Odwiedzimy tam też jeden z naszych punktów informacji turystycznej MSIT. Będziecie mogli podziwiać także piękne kadry i widok na Tatry ze stacji narciarskiej GrapaSki i posłuchacie o tym dlaczego warto wybrać się na Spisz, do Jurgowa na narty. Pod koniec odcinka zabierzemy Was na jedyną taką imprezę snowboardową i to w centrum miasta Krakowa - JIBB JAM 2022. 22 stycznia w FORUM Przestrzenie odbyły się zawody, w których uczestnicy mieli szansę pokazać swoje popisowe triki na deskach snowboardowych. 

Piąty odcinek, a wraz z nim...

Tym razem najpierw Bartek Koszarek-Benkowy zabrał nas na narcięta i śniegbordy do swojej rodzinnej miejscowości - Bukowiny Tatrzańskiej na stację narciarską "RUSIŃ-SKI". Zaraz po tym skierowaliśmy się na Słotwiny Arena, by poszusować, ale też podziwiać widoki z Wieży widokowej w Krynicy Zdrój. Po krótkiej wycieczce w Beskid Sądecki wracamy na Podhale do Ośrodka Harenda w Zakopanem, który może się pochwalić trzecią z kolei, najbardziej stromą trasą w Polsce. Mamy też coś dla fanów snowboardu, mianowicie zabraliśmy Was na Oscyp Snowboard Contest, aby podejrzeć najlepszych zawodników w Polsce i ich triki na deskach. Poziom był naprawdę wysoki. Natomiast cały odcinek zakończyliśmy na Stacji Horników Wierch w Białce Tatrzańskiej, gdzie można jeździć na wspólnym karnecie z Kotelnicą Białczańską i Kaniówką.

Szósty odcinek pełen inspiracji!

Na sam początek, na rozgrzewkę weźmiemy Was na Polanę Szymoszkową. Następnie wyjedziemy na górę Wdżar, by poszusować na Czorsztyn-ski w Kluszkowcach i popodziwiać widoki na Gorce i Pieniny. Później wstąpimy do Sport Areny w Myślenicach, Kasina Ski&Bike Park i Stacji Narciarskiej - Laskowa-Ski, czyli idealnych destynacji dla Krakowian, gdzie na narty można skoczyć nawet po pracy. Zajrzeliśmy też w Pieniny do PKL Palenica. Po odcinku obfitym w narciarskie inspiracje, wisienką na torcie będzie Ice-Park Kraków w Parku Jordana, czyli największe lodowisko pod gołym niebem w Polsce! 

 

Na kolejne odcinki w każdy czwartek stycznia i lutego o godzinie 17:05 zapraszamy przed ekrany telewizorów do TVP3 Kraków, a także zaraz po premierze, na Facebooka Małopolskiej Organizacji Turystycznej oraz na Facebooka Odkryj Małopolskę, gdzie odcinki ŚLIZGU będą sukcesywnie publikowane.

Koniecznie bądźcie z nami!