Dla melomanów

Wnętrze sali koncertowej filharmonii w Krakowie

W Małopolsce również i zapaleni miłośnicy muzyki znajdą coś dla siebie. W Krakowie warto wybrać się do Opery Krakowskiej - nowy gmach Opery powstał w latach 2004-2008, ze środków Unii Europejskiej przy wsparciu Województwa Małopolskiego i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Opera jako instytucja powstała dopiero w 1954 roku, w skromnej sali Domu Żołnierza przy ul. Lubicz 48. Miejscem prezentacji spektakli operowych był Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie, repertuar operetkowy grano na amatorskiej scenie przy ul. Lubicz.

Innym wartym odwiedzenia miejscem jest Filharmonia Krakowska - patronem Filharmonii Krakowskiej jest Karol Szymanowski. W budynku na rogu ulic Zwierzynieckiej i Straszewskiego Filharmonia ma swą siedzibę od 1945 r.

Poza Krakowem szczególną uwagę przyciąga Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Działalności Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego przyświeca nadrzędna idea inspirowania najzdolniejszych młodych muzyków do doskonalenia umiejętności i dążenia ku pełnej dojrzałości artystycznej. Kursy mistrzowskie, warsztaty solowe, kameralne i orkiestrowe, seminaria oraz wykłady kładą akcent na relację między mistrzem a uczniem.


 
Download free VisitMałopolska app
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>
   

Related Assets