Podchody, zagadki i rozszerzona rzeczywistość – gra miejska Legendy Krakowskie

Gołębie siedzące na murku, w tle widać Wawel.
Lubicie zagadki? Gry Treasure Hunting czy RPG? Jesteście fanami nowoczesnych technologii? Czy może wolicie klasyczne podchody w nietuzinkowej scenerii? W Krakowie powstała gra miejska, która łączy w sobie te wszystkie elementy – Legendy Krakowskie. Można w nią zagrać, zgłaszając się do Gamescape przy ul. Tadeusza Kościuszki w Krakowie.

Gra miejska o Krakowie z technologią rozszerzonej rzeczywistości

Kraków to już nie tylko turystyczna stolica Małopolski – to również miejsce, gdzie w nowatorski sposób można poznawać historię, kulturę i obyczaje związane z miastem i regionem. Gra miejska Krakowskie Legendy o najsłynniejszych krakowskich podaniach, baśniach i zjawach wykorzystuje technologię rozszerzonej rzeczywistości (Augmented Reality), dzięki której przygodowa eksploracja najważniejszych miejsc Krakowa staje się rozrywką na najwyższym poziomie.

„Projektując grę miejską Legendy Krakowskie przyświecał nam jeden cel – stworzyć grę, która w interesujący i nieszablonowy sposób pokaże najważniejsze atrakcje turystyczne Krakowa, a przy tym będzie uczyła, bawiła i pokazywała te wszystkie kulturowe smaczki, których nie znajdziemy w przewodnikach.” – powiedziała Patrycja Curyło, pomysłodawczyni i projektantka gier miejskich, wirtualnych i stacjonarnych adventure rooms.

Szukamy legendarnego skarbu

Trasa gry wiedzie przez malownicze Stare Miasto, a przygodę rozpoczynamy obok Kościoła Mariackiego na Krakowskim Rynku. Obowiązkowym punktem wyprawy jest Wzgórze Wawelskie. Wyposażeni w nowoczesny sprzęt, wirtualne mapy (z systemem GPS i Geocatching) oraz system podpowiedzi, szukamy zaginionego, legendarnego skarbu. W drodze do celu pomaga nam moduł rozszerzonej rzeczywistości, dzięki któremu poznajemy najsłynniejsze legendy, historie i nieoczekiwane zjawy. Rozgrywkę kończymy na malowniczych Bulwarach Wiślanych.

„Z doświadczenia wiemy, że osoby, które odwiedzają Kraków, coraz częściej poszukują niecodziennej formy zwiedzania miasta. Gra miejska Legendy Krakowskie pokazuje nie tylko słynne Sukiennice, Wawel czy Bazylikę Mariacką – dzięki niej jej uczestnicy aktywnie wykorzystują swoją wiedzę i umiejętności w jedynym w swoim rodzaju wyzwaniu. W ciągu 140 minut gracze rozwiązują zagadki przy użyciu specjalnie dobranych rekwizytów i poznają drugie dno małopolskiej metropolii – pełne tajemnic, pytań i sekretów” – powiedziała Patrycja Curyło.

Aktywna zabawa w średniowiecznym klimacie

Gra miejska Legendy Krakowskie dostępna jest w języku polskim i angielskim. Uczestnicy wyposażani są w Pakiet Gracza, w którego skład wchodzą tablety iPad i dodatkowe elementy potrzebne do rozgrywki. Stylizowane na średniowieczne ryciny i manuskrypty oprogramowanie prowadzi poszukiwaczy skarbu przez całą rozgrywkę, monitorując postępy i na bieżąco zliczając zdobyte punkty.

Zwycięzcy batalii o krakowski artefakt zyskują możliwość zaczerpnięcia mocy z Wawelskiego Czakramu oraz miejsce w dedykowanym rankingu gry. Każdy, kto lubi spędzić czas z najbliższymi w niebanalny i angażujący sposób, może zarezerwować grę, wchodząc na stronę gamescape.pl lub dzwoniąc na numer telefonu +48 664 999 189. Zapraszamy J !

Multimedia


 
Download free VisitMałopolska app
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>
   

Related Assets