Polska Jest Najpiękniejsza. Beskid Niski pierwszym bohaterem cyklu National Geographic!

Drewniany kościół wśród zieleni widziany z lotu ptaka.
National Geographic oraz magazyn National Geographic Traveler rozpoczęły nowy cykl reportażowy „Polska Jest Najpiękniejsza”. Każdego miesiąca zostanie wybrane jedno miejsce w Polsce, które swoją niezwykłością zainspiruje Was do podróży – tych bliższych i tych dalszych. Z północy na południe i ze wschodu na zachód, odkrywane będą magiczne miejsca pełne dobrych ludzi do poznania oraz fascynujących historii do wysłuchania.

W styczniu National Geographic zabiera Was w pierwszą podróż po najpiękniejszych zakamarkach naszego kraju. Zimową porą wyruszycie na drogi i bezdroża Beskidu Niskiego, prawdziwie bajkowej krainy wciśniętej między gęste lasy, łemkowskie opowieści i malowniczą dzikość terenów. To właśnie Beskid Niski ukochał sobie polski pisarz Andrzej Stasiuk, który wybrał ten niezwykły skrawek Polski jako swoje miejsce na ziemi. To tu kręcono największe dzieła polskiej kinematografii, to tu cisza jest tak głęboka, że aż nieznośnie świdruje w uszach i to właśnie w tym miejscu przyroda wciąż wiedzie prym przed człowiekiem, nie odwrotnie.

A co jeszcze sprawia, że Beskid Niski rozkochuje i pozostawia w zachwycie każdego? Sprawdzicie to już 9 lutego, w nowym numerze w National Geographic Traveler 3/2024.

Dajcie się zabrać w tę podróż pełną zaskoczeń!

Multimedia


 
Download free VisitMałopolska app
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>
   

Related Assets