Wielki powrót ŚLIZGU!

Bartek Koszarek w góralskim stroju na drewnianej desce snowboardowej na tle Tatr.
Zimowe atrakcje zebrane w jednym miejscu, wypowiedzi ekspertów, piękne krajobrazy Małopolski okraszone góralską gwarą – to wszystko znajdziecie w tegorocznej edycji Ślizgu!

Z przyjemnością informujemy, że magazyn narciarski ŚLIZG w tym roku wraca na antenę TVP3 Kraków, tym razem we współpracy z Małopolską Organizacją Turystyczną. Obiecujemy, że będzie się działo!

Odcinki prowadzi niezawodny i charyzmatyczny Bartek Koszarek-Benkowy, mieszkaniec Bukowiny Tatrzańskiej. To człowiek, który zna Podhale jak własną kieszeń i wie najlepiej, gdzie wybrać się zimową porą. Wystąpią także eksperci z różnych dziedzin, którzy dostarczą wiele cennych informacji z pierwszej ręki.

Nie wiecie gdzie wybrać się na narty w tym sezonie?

Małopolska to raj dla fanów zimy. Oferuje ona ponad 60 ośrodków narciarskich z bogatą infrastrukturą, zróżnicowane pod kątem trudności trasy narciarskie, dobrze utrzymane trasy biegowe czy szlaki skiturowe. W każdym z 8 odcinków podpowiemy Wam gdzie i jak spędzić czas zimą w Małopolsce.

Program dla miłośników białego szaleństwa i nie tylko!

W przerwie między zimowymi aktywnościami poznacie również bogatą ofertę kulturalną naszej Małopolski. Zabierzemy Was w miejsca, które koniecznie trzeba zobaczyć. Przedstawimy także rozwiązania dla osób, które niekoniecznie najlepiej czują się na nartach czy snowboardzie. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, bo nie zapomnieliśmy także o relaksie. Zabierzemy Was na termy i pokażemy, gdzie wybrać się w poszukiwaniu natury i spokoju.

Będziemy także aktywnie przypominać o bezpieczeństwie na stokach narciarskich czy szlakach górskich w ramach akcji #NajważniejszeWrócić.

Pierwszy odcinek już za nami, a co w nim?

Bartek Koszarek-Benkowy wita wszystkich z Kotelnicy Białczańskiej w Białce Tatrzańskiej czyli największego ośrodka narciarskiego na Podhalu, gdzie m.in. zabiera Was na testy sprzętu narciarskiego i snowboardowego SNOW EXPO. Specjaliści od zimowego sprzętu mówią Wam krok po kroku jak odpowiednio przygotować go do sezonu narciarskiego. Zaglądamy też do sąsiedniego ośrodka Bania, który jest szczególnie polecany dla dzieci i osób stawiających pierwsze kroki na nartach czy snowboardzie. Później zapraszamy na wspaniały relaks do term. Pokazujemy Wam również nowe trasy biegowe Centralnego Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem.

 

Na kolejne odcinki w każdy czwartek stycznia i lutego o godzinie 17:05 zapraszamy przed ekrany telewizorów do TVP3 Kraków, a także zaraz po premierze, na Facebooka Małopolskiej Organizacji Turystycznej oraz na Facebooka Odkryj Małopolskę, gdzie odcinki ŚLIZGU będą sukcesywnie publikowane.

Koniecznie bądźcie z nami!