Zajęcia poza szkolną ławką organizowane przez grupę Polskich Kolei Linowych! Spraw dzieciom radość łącząc naukę z jesienią w plenerze.

Wagonik kolejki linowej PKL na tle lasu.
PKL Tours w swojej ofercie edukacyjnej mają jednodniowe lub kilkudniowe wycieczki przeznaczone dla grup szkolnych. W każdym ośrodku grupy PKL odbywają się zajęcia o innej tematyce, dlatego nauczyciele mogą wybierać pomiędzy zajęciami bardziej związanymi z fizyką, czy ochroną środowiska.

Powrót do szkoły po bogatych w doświadczenia wakacjach może być trudny, dlatego warto zabrać dzieci na zajęcia w terenie. W ramach wycieczek mogą odwiedzić Palenicę, Górę Żar, Gubałówkę, Kasprowy Wierch, Górę Parkową, czy Jaworzynę Krynicką. Na szczyty można wjechać kolejkami linowymi i oglądać widoki powoli przybierające już jesienną szatę. Każda wycieczka edukacyjna odbywa się z edukatorem, który opowiada o aspektach geograficznych, fizycznych oraz historycznych danego miejsca.

Dodatkowo na każdym ze szczytów czekają unikalne atrakcje. Na najwyższym z nich - Kasprowym Wierchu (1987 m n.p.m.) - można podziwiać doliny tatrzańskie i wznoszące się nad nimi majestatyczne granie. W Centrum Edukacji Przyrodniczej dzieci dowiedzą się o występujących w Tatrach gatunkach roślin i zwierząt oraz o ich ochronie. Na niedalekiej Gubałówce organizowane są warsztaty artystyczne, np.  malowanie na szkle. Na Górze Parkowej w Krynicy-Zdrój uczestnicy nauczą się jak prawidłowo korzystać z mapy, aby nie zgubić się na szlaku. Natomiast na Górze Żar i nad Soliną fizyka przestanie być trudna, gdyż na przykładach elektrowni uczestnicy zajęć zrozumieją trudne fizyczne pojęcia. Na Palenicy można zjechać kolejką grawitacyjną oraz dowiedzieć się ciekawostek o ochronie środowiska.

Nauka przez zabawę to najlepszy sposób na zapamiętywanie informacji, dlatego zajęcia w plenerze to idealny sposób na aktywację kreatywności i nieszablonowego myślenia wśród najmłodszych.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną PKL Tours na stronie www.pkltours.pl/edukacja/

Multimedia


 
Download free VisitMałopolska app
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>
   

Related Assets