Facebook link
You are here:
Back

Pałac Przychockich Wieliczka

Przychocki Palace in Wieliczka

Widok z góry na trzy budynki w układzie szeregowym. Po środku duży, murowany, dwukondygnacyjny z wysoką podmurówką pałac ze ścianami pomalowanymi na żółto z białymi framugami wkoło okien. Dach kryty czerwoną dachówką. W dachu cztery okna. Na piętrze po środku balkon, po bokach którego znajdują się po trzy okna. Na dole po środku duże drzwi z łukiem i po bokach po trzy okna. Do budynku prowadzą duże, kręte schody z dwóch stron. Pośrodku duży betonowy okrąg. Po bokach klomby z krzewami i drzewami z liśćmi w kolorach jesieni. Na około budynków chodnik i ulica z zaparkowanymi na poboczach samochodami. W tle budynki pomiędzy drzewami.

Rynek Górny 2, 32-020 Wieliczka Tourist region: Pogórza

tel. +48 123999800
This Neo-classicist palace is the most impressive building of the Upper Market Square. Erected in the second half of the 18th century on the foundations of the former town hall, as a result of efforts of the townsmen of Wieliczka as well as Jan and Kazimierz Przychocki.
It housed a junior high school, then the Complex of Vocational Schools. A plaque placed on the building commemorates the 24 February 1846, when a revolutionary unit consisting of Wieliczka miners and townsmen, led by Edward Dembowski, set off to Kraków.

Related Assets