Nordic walking

kobieta spacerująca z kijami wśród drzew
Nordic walking to wymyślony przez fińskich sportowców i lekarzy marsz z wykorzystaniem specjalnie do tego zaprojektowanych kijów. W Polsce stał się popularny w ubiegłym dziesięcioleciu. Jest sportem, który mogą uprawiać wszyscy bez względu na wiek i kondycję fizyczną. Nie trzeba uczyć się żadnych skomplikowanych ćwiczeń, by poprawić swoją sprawność fizyczną, zrelaksować się i spalić zbędne kilogramy.

Jest  to sport łagodny, nieprzeciążający stawów, dlatego bardzo popularny także wśród seniorów. Prócz kijków i dobrych butów nie jest potrzebny żaden inny sprzęt. Spacerować z kijkami można praktycznie wszędzie, jednak zawsze przyjemniej jest podążać wyznaczonymi trasami, których w Małopolsce nie brakuje.

Przykładem mogą być parki nordic walking w Dolinie Karpia w Osieku, Zatorze i Przeciszowie. Amatorów nordic walking zobaczymy w każdym parku miejskim. Z kijkami można chodzić wykorzystując ścieżki spacerowe i biegowe.

Uprawiających nordic walking odnajdziemy na deptakach wielu małopolskich uzdrowisk takich ja Krynica Zdrój, Wysowa Zdrój czy Piwniczna. Wielbicieli tego sportu przekonają do odwiedzenia małopolski niepowtarzalne widoki, zadbane alejki oraz mnóstwo zieleni.