Facebook link

Kąpielisko Przystań Brzegi - Obiekt - VisitMalopolska

Jesteś tutaj:
Powrót

Kąpielisko Przystań Brzegi

Kąpielisko Przystań Brzegi

widok an plażę Przystań Brzegi z lotu ptaka, w dole plaża z turystami

Trakt Papieski, 30-799 Kraków Region turystyczny: Kraków i okolice

tel. +48 533969340
Wypoczynek nad wodą to chwila wytchnienia dla młodszych i starszych, a dla mieszkańców Krakowa idealnym miejscem jest Przystań Brzegi. Kąpielisko powstało w miejscu dawnego wydobycia kruszywa Krakowskich Zakładów Eksploatacji Kruszywa. Teraz znajdziemy tutaj dużą piaszczystą plażę i dwa kąpieliska. To miejsce wypoczynku dla całych rodzin, oddalone od Krakowa zaledwie kilkanaście kilometrów.

Dla wypoczywających została przygotowana tutaj specjalna plaża, z wysokogatunkowym piaskiem, rozpościerająca się między dwoma zbiornikami wodnymi i zakończona koronami drzew dającymi przyjemne zacienienie. Oprócz plażowania, zaawansowani pływacy mają tutaj wydzielone kąpielisko do pływania wpław. Duża część jednego ze zbiorników przeznaczona jest do kąpieli dla najmłodszych. Zalew oferuje także możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego: kajaków, rowerów wodnych i łódek. Dla dzieci przygotowano także wodny tor przeszkód, a dla nieco starszych boisko do siatkówki plażowej. Wydzielona część kąpieliska jest strzeżona przez ratowników w godz. 10.00-18.00 przez 7 dni w tygodniu. Na kąpielisku znajdują się dwa punkty gastronomiczne. Jeden, z jedzeniem typu fast food przy wiacie, w pobliżu wejścia, a drugi to restauracja na barce pływającej w zbiorniku nr 2.
Cały obiekt jest ogrodzony. Kąpielisko jest otwarte w sezonie letnim od czerwca do sierpnia. Wstęp na teren kąpieliska jest płatny, 15 złotych (normalny), 13 złotych (ulgowy), w weekendy cena biletów jest wyższa o 5 złotych. Miejsce parkingowe kosztuje 10 złotych.