Facebook link

Małopolska Tour 2021 Stary Sącz - Obiekt - VisitMalopolska

Powrót

Małopolska Tour 2021 Stary Sącz

Małopolska Tour 2021 Stary Sącz

Od 2021-08-29 do 2021-08-29
rowerzyści podczas Małopolska Tour w Starym Sączu w roku 2019
Papieska 10, 33-340 Stary Sącz Region turystyczny: Beskid Sądecki i Niski
Organizator: Urząd Marszałkowski Wojewódzwa Małopolskiego, Sfera Sportu
Przed nami kolejna edycja Małopolska Tour – jednej z największych imprez rowerowych w Małopolsce! Pierwsze spotkanie już 29 sierpnia w Starym Sączu. Dla uczestników tego wyjątkowego rajdu rowerowego przygotowanych zostanie kilka tras o różnym stopniu trudności, a także liczne atrakcje towarzyszące, takie jak pokazy dirt jumpingu, pumptrack, kids race – rowerowy wyścig dla dzieci, specjalna strefa zabaw dla najmłodszych, a na zakończenie dnia o godzinie 19.00 koncert muzycznej gwiazdy – zespołu Nocny Kochanek!

Tegoroczny rajd w Starym Sączu poprowadzony zostanie aż pięcioma trasami. Do wyboru będą odcinki o różnej długości (od 13 do 43 kilometrów) i zróżnicowanym stopniu trudności – dostępne będą trasy po płaskim terenie, ale także wytrzymałościowy wjazd do schroniska na Przehybę. Do udziału w rajdzie zapraszamy nie tylko zaprawionych długodystansowców, ale również osoby, dla których rower jest fajną forma rekreacji. Każdy, niezależnie od stopnia zaawansowania, będzie mógł sprawdzić swoją formę, a przede wszystkim cieszyć się jazdą w pięknym otoczeniu przyrody.

Dodatkowo odbędzie się wyjątkowy kids race, czyli wyścig dla najmłodszych z atrakcyjnymi nagrodami. Do startu będą mogły przystąpić nawet maluchy na rowerkach biegowych! Po zakończeniu rajdu dzieci będą mogły skorzystać z różnego rodzaju atrakcji i zabaw, które przygotowane zostaną specjalnie dla nich.

W trakcie imprezy uruchomione zostanie miasteczko Małopolska Tour, w którym zarówno dla uczestników rajdu jak i wszystkich gości przygotowanych będzie wiele atrakcji. Jedną z nich będą widowiskowe pokazy dirt jumpingu, czyli podniebnych ewolucji na rowerze, w wykonaniu najlepszych zawodników z Polski i Europy. Poza tym będzie można spróbować swoich sił w jeździe na profesjonalnym pumptrack’u, czy skorzystać z porad fachowców z Akademii Bezpiecznego Rowerzysty. Nie zabraknie też licznych stoisk wystawienniczych związanych z rowerami i turystyką oraz foodtruck’ów serwujących różnorodne dania. Ponadto w miasteczku przygotowany zostanie dozorowany parking rowerowy, na terenie którego będzie można zostawić swój rower, by móc skorzystać z atrakcji towarzyszących. Należy tylko pamiętać o spakowaniu zapięcia rowerowego!

Serdecznie zapraszamy do przyjazdu do Starego Sącza!
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Wszelkie informacje na temat wydarzenia oraz zapisy na stronie malopolskatour.pl.

Kolejne spotkanie w ramach tegorocznej Małopolska Tour 12 września w Wadowicach!

plakat wydarzenia Małopolska Tour Stary Sącz 2021