Facebook link

Mieczysław Kozłowski - rzeźba - Obiekt - VisitMalopolska

Powrót

Mieczysław Kozłowski - rzeźba

Mieczysław Kozłowski - rzeźba

Od 2021-10-08 do 2021-11-03
Rzeźba Mieczysław Kozłowski - kamień z wyrzeźbioną twarzą
Wróblewskiego 10a, 38-300 Gorlice
tel. +48 183535618
Organizator: Muzeum - Dwory Karwacjanów i Gładyszów
Wróblewskiego 10a, 38-300 Gorlice
Serdecznie zapraszamy 8 października o godz. 18.00 do Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów na wernisaż wystawy Mieczysława Kozłowskiego. Prace Artysty będą prezentowane do 3 listopada br.

Mieczysław Kozłowski  urodził się w 1952 roku w Otwocku. Jest adiunktem Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zajmuje się głównie rzeźbą, traktując ją jako wartość duchową pozwalającą oderwać się od zawirowań współczesności a także - odlewnictwem blisko związanym z powstawaniem prac rzeźbiarskich.
Prowadzi na wydziale Rzeźby Pracownię Brązu ujętą w autorski program. Swoje realizacje w brązie, kamieniu, aluminium prezentuje na wystawach krajowych i zagranicznych, a ich przekaz semantyczny określają cykle: „Ślady” oraz „Znalezione przy drodze”.
Uczestnik ponad 50 wystaw krajowych i zagranicznych.
Wstęp do Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów podczas wernisażu jest bezpłatny, w innym terminie wg. cennika
Galeria Sztuki „Dwór Karwacjanów” w Gorlicach to główna siedziba Muzeum stworzona w zabytkowym Dworze Karwacjanów w Gorlicach - siedzibie założycieli i właścicieli Gorlic, odbudowanej w roku 1992. Obecnie spełnia nie tylko funkcje administracyjne, ale również realizuje działalność Muzeum jako galeria sztuki.

Mieczysław Kozłowski rzeźba plakat