Facebook link
Jesteś tutaj:
Powrót

Morskie Oko

Morskie Oko

Jezioro w otoczeniu gór. Turyści na szlaku.

Zakopane Region turystyczny: Tatry i Podhale

Najbardziej oblegany, najpopularniejszy i zarazem najłatwiej dostępny staw tatrzański. Morskie Oko to jezioro w Tatrach znajdujące się u stóp Mięguszowieckich Szczytów. W jego tafli odbija się cały majestat Mięguszowieckich Szczytów, Cubryny i Mnicha.

Szlak do Morskiego Oka rozpoczyna się na parkingu w Palenicy Białczańskiej, warto pamiętać o konieczności wcześniejszej rezerwacji miejsca parkingowego. Trasa oznaczona szlakiem w kolorze czerwonym wiedzie łagodnie do góry ok. 3 godziny. Droga asfaltowa ma cztery skróty, ścinające największe zakręty. Atrakcją szlaku są Wodogrzmoty Mickiewicza – malownicze wodospady utworzone w nurcie potoku Roztoka.


Po dotarciu do Morskiego Oka urzeknie nas wspaniała panorama, warto też odbyć spacer wokół jeziora, by spojrzeć na schronisko z przeciwnego brzegu. Bardziej wytrwali turyści mogą podejść do Czarnego Stawu pod Rysami i po drodze spojrzeć na Morskie Oko z innej perspektywy. Okolica Morskiego Oka to miejsce, z którego rozpocząć można dalsze wędrówki np. na Rysy, Przełęcz pod Chłopkiem, na Wrota Chałubińskiego i na Szpiglasową Przełęcz.


Powiązane treści