Facebook link

Morskie Oko Kraków - Obiekt - VisitMalopolska

Powrót

Morskie Oko Kraków

Morskie Oko Kraków

Wnętrze restauracji z cegły, kamienia i drewna. Drewniany stół i łatwy, pod ścianą suszone kwiaty i inne ozdoby.
Plac Szczepański 8, 31-011 Kraków Region turystyczny: Kraków i okolice
tel. +48 124312423
„Morskie Oko” to nic więcej jak kawałek Zakopanego w Krakowie, cóż, że przy placu Szczepańskim, dokąd dociera hejnał z Wieży Mariackiej.

To jedyna w grodzie Kraka prawdziwa góralska karczma, z góralską muzyką, scenografią i klimatem. Nazwa restauracji wywodzi się od najsłynniejszego i największego jeziora w Tatrach położonego w Dolinie Rybiego Potoku, u stóp Mięguszowieckich Szczytów.
Na ścianach wiszą pejzaże i góralska odzież, jest nawet młyńskie koło, charakterystyczne dla górskich potoków. Karczma oprócz sali na parterze z antresolą posiada obszerne piwnice, gdzie już zupełnie zapomnimy, że od Tatr dzieli nas ponad 100 kilometrów. Restauracja serwuje dania kuchni polskiej i podhalańskiej.
Słynie przede wszystkim z wyśmienitych mięs: baraniny, cielęciny, polędwicy, żeberek, golonka, do których podawane są pachnące sosy przyrządzane według starej receptury. Specjalnością są również ulepione w kuchni pierogi oraz pyszne domowe ciasta na deser. Goście mogą także skosztować regionalnych napitków: mioduli staropolskiej, litworówki, tarninówki oraz śliwowicy.
Latem do dyspozycji gości jest też ogródek z widokiem na plac Szczepański.