Facebook link

Muzeum Drogownictwa Szczucin - Obiekt - VisitMalopolska

Jesteś tutaj:
Powrót

Muzeum Drogownictwa Szczucin

Muzeum Drogownictwa Szczucin

Budynek składający się z dwóch okrągłych baszt z czerwonej cegły połączonych w całości przeszklonym budynkiem, w którym mieści się wejście główne do muzeum

1 Maja 39, 33-230 Szczucin

tel. +48 146436381
tel. +48 146435278
Miejsce Przyjazne Rowerzystom - MPR

Lokomobile, walce drogowe czy ścinarki do poboczy. W tej małej miejscowości znalazły swoje miejsce potężne, zabytkowe maszyny i urządzenia. Muzeum Drogownictwa w Szczucinie to jedyne takie muzeum w Polsce.

Pasjonaci techniki nie mogą tego miejsca ominąć, ale zachwyci nawet laików. Ekspozycja w gmachu muzeum obejmuje prezentację technik budowy dróg i mostów w Polsce, przede wszystkim dawnych, ale i współczesnych. Na zewnątrz hali ekspozycyjnej znajduje się skansen maszyn i urządzeń stosowanych w drogownictwie od końca XIX wieku. Maszyny prezentują się okazale. To wielkie kotły, kruszarki, pługi i walce. Przygotowana została spiralna alejka, którą można spacerować i poznawać między innymi różne rodzaje nawierzchni drogowych, przedstawionych historycznie od drogi kreteńskiej do współczesnej, do których układania były wykorzystywane wystawiane maszyny.

Więcej o Miejscach Przyjaznych Rowerzystom oraz Wiślanej Trasie Rowerowej znajdą Państwo na stronie narowery.visitmalopolska.pl.