Facebook link

Przylasek Rusiecki - Obiekt - VisitMalopolska

Jesteś tutaj:
Powrót

Przylasek Rusiecki

Przylasek Rusiecki

Widok z góry na wodę Przylasku Rusieckiego oraz piaszczystą plażę przy wodzie. Obok plaży widać też drzewa oraz zielone trawniki. Na wodzie widać jeden drewniany pomost.

Kraków Region turystyczny: Kraków i okolice

Tu chce się wypoczywać! Nowe pomosty, plaże, inteligentne oświetlenie i pomosty wokół zieleni. Oczywiście do tego dziki kompleks wodny, który pozwala odciąć się od miejskiego zgiełku. Przylasek Rusiecki zmienił się w prawdziwie przyjazny ośrodek wypoczynku.

Parkingi, ścieżki, punkty gastronomiczne i naturalna przyroda. Przylasek Rusiecki po rewitalizacji stał się jednym z ulubionych miejsc odpoczynku, w którym ekologia łączy się z nowoczesnością. W tej dawnej podkrakowskiej wsi, ulubionym miejscu wędkowania i kąpania, powstał przyjazny ludziom i naturze kompleks z ciągami atrakcyjnych pomostów, toaletami, szatniami, placem zabaw, wypożyczalnią sprzętu wodnego, boiskami i niezbędną do dobrego spędzania czasu infrastrukturą. Ale to nie koniec zmian.  W sąsiedztwie planowany jest też Park Edukacyjny „Branice” wraz ze skansenem prezentującym tradycję Krakowiaków Zachodnich. Inwestycja jest częścią wspólnego projektu Gminy Miejskiej Kraków i Województwa Małopolskiego pod nazwą „Kraków – Nowa Huta Przyszłości”. Przebudowa terenu wokół akwenu  to dopiero pierwszy etap planowanego tu Centrum Rekreacji i Wypoczynku. Kolejnym będzie utworzenie, obejmującego już cały teren zielony w Przylasku Rusieckim, parku rzecznego.