Facebook link

Stacja narciarska Laskowa-Ski - Obiekt - VisitMalopolska

Powrót

Stacja narciarska Laskowa-Ski

Stacja narciarska Laskowa-Ski

Ośnieżony stok i 4 osoby zjeżdżające na nartach widziane z pewniej odległości
Laskowa 697, 34-602 Laskowa Region turystyczny: Gorce i Beskid Wyspowy
tel. +48 183378810
Kamionna, a może Makowica, Jeziernik lub Patria? Choć nazw wiele to wciąż jedna i ta sama wyniosła „piramida” w Beskidzie Wyspowym.

Dla narciarzy i snowboardzistów największe znaczenie ma jednak to, co „wyrosło” na jej wschodnim stoku – a więc czteroosobowe krzesełko i dwa wyciągi talerzykowe, w tym jeden malowniczo „wygięty” niczym bumerang. Choć „wyspa” jest niezbyt wyniosła (805 m n.p.m.), to jej zbocza do najłagodniejszych nie należą. Trasy są więc mocno zróżnicowane, a to szczególnie cieszy tych wszystkich, którzy doskonale czują się już na nartach. Najdłuższa nartostrada ma ponad 2000 metrów i parę wariantów. Są na niej fragmenty łatwe (niebieskie) i wymagające większego doświadczenia (czerwone). Jeśli ktoś czuje się na siłach, to w dolnej części stoku zawsze może skręcić na „czarny” odcinek. Najłatwiejsze trasy znajdują się w pobliżu górnej stacji, a obsługiwane są przez ponad dwustumetrowe wyciągi talerzykowe. To tutaj swoje królestwo mają wszyscy, którzy dopiero uczą się jeździć na nartach. Stok jest oświetlony, ratrakowany i może być sztucznie dośnieżany. Jest wypożyczalnia, serwis i szkółka narciarska, a także restauracja, bar, gazdówka na Górze Kamionna oraz hotel Trawers.

mapa stacji narciarskiej Laskowa Ski

piktogram parkingpiktogram naśnieżany stokpiktogram oświetlony stokpiktogram restauracjapiktogram trasy dla snowboardupiktogram szkółka narciarskapiktogram tor saneczkowypiktogram wypożyczalnia sprzętupiktogram wyciąg krzesełkowypiktogram wyciąg talerzykowy

 

Wyciągi

  TYP NAZWA DŁUGOŚĆ RÓŻNICA WZNIESIEŃ PRZEPUSTOWOŚĆ
1 krzesełkowy 4-os. Tatrapoma TS-4 „I” 1550 300 2200
2 talerzykowy Tatrapoma H-180 „II” 1250 215 900
3 talerzykowy STOKFISZ „III” 240 30 400