Facebook link

Tabakowy Chodnik Zawoja - Obiekt - VisitMalopolska

Powrót

Tabakowy Chodnik Zawoja

Tabakowy Chodnik Zawoja

Wnętrze restauracji - ściany z bali drewnianych, drewniane stoły i ławy, kamienny kominek.
Zawoja 1822, 34-223 Zawoja Region turystyczny: Beskid Żywiecki i Orawa
tel. +48 535275265
Karczma Tabakowy Chodnik położona jest w Zawoi, u podnóża Babiej Góry, najdłuższej i największej pod względem powierzchni wsi w Polsce, pośród lasu nad górskim potokiem.

Nazwa nawiązuje do czasów, gdy były tu tereny Galicji graniczące  z Węgrami, a obok dzisiejszej karczmy przebiegała trasa przemytników szmuglujących tytoń, papierosy i tabakę.- Tabakowy Chodnik. Prowadziła ona leśną dróżką od Hali Krupowej przez Policę do Zubrzycy Górnej, a stamtąd dalej przez granicę węgierską (obecnie słowacką).
Tabakowy Chodnik ugości wszystkich turystów, którzy z tej turystycznej dziś trasy pragną zboczyć na chwilę aby odpocząć, posilić się i nacieszyć widokami.
Klimatyczne wnętrze i kuchnia regionalna czerpie inspirację z lokalnych tradycji Podbabiogórza. Latem w ogródku konsumpcji towarzyszy szum wartkiego potoku i zapach lasu.
W Karczmie, oprócz sali głównej, znajduje się taras widokowy. Odpocząć można przy dźwiękach regionalnej muzyki i cieple płonącego w kominku ognia. Restauracja organizuje przyjęcia okolicznościowe, biesiady regionalne i uczty grillowe z pieczeniem barana lub prosiaka. Karczma może pomieścić 100 osób.