Facebook link

TUCHOVINIFEST - V Międzynarodowy Festiwal Wina w Tuchowie - Obiekt - VisitMalopolska

Powrót

TUCHOVINIFEST - V Międzynarodowy Festiwal Wina w Tuchowie

TUCHOVINIFEST - V Międzynarodowy Festiwal Wina w Tuchowie

Od 2021-08-07 do 2021-08-08
Kiść winogron rosnącą na krzewie winorośli. Winogrona zwane właściwymi z języka łacińskiego vitis vinifera są koloru głębokiego granatu. Skąpane w świetle słonecznym ukazują wszystkie swoje najlepsze walory. Na pozostałej części zdjęcia krzew, liście i inne kiście winogron.
Rynek, 33-170 Tuchów Region turystyczny: Tarnów i okolice
tel. +48 146525436
Organizator: Dom Kultury w Tuchowie
Chopina 10
Tuchów i okoliczne gminy oferują jedne z najlepszych warunków do uprawy winorośli w Polsce.

Zbocza o nachyleniu południowym i południowo-zachodnim, łagodne wzgórza o wysokości 100-150 m nad dnami dolin oraz odpowiednie warunki klimatyczne – to wszystko powoduje, że okolice Tuchowa są idealne do produkcji wina. Dowodem tego są liczne winnice działające w samej gminie Tuchów, a już kilkadziesiąt w całym powiecie tarnowskim. Organizacja festiwalu wina wynika z potrzeby promocji produktu regionalnego, jakim jest wino. Wokół wina od zarania dziejów toczyło się życie. Już w starożytności wino było cennym produktem i takim przetrwało do dzisiaj. W dniach 7-8 sierpnia zapraszamy wszystkich miłośników wina oraz pasjonatów enoturystyki do Tuchowa na V Międzynarodowy Festiwal Wina i V Międzynarodowy Konkurs Win. Bogaty program pozwoli przybliżyć wszystkim tajniki uprawy winorośli i produkcji wina. Będzie to wspaniała okazja do wymiany wiedzy, doświadczeń i wskazówek. Winiarze chętnie podzielą się swoją wiedzą i udzielą porad, jak założyć winnicę, pielęgnować ją i na końcu wyprodukować dobre wino. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Ex Maanam, który wystąpi w niedzielę o godz. 20.00 na tuchowskim rynku.

Więcej informacji dostępnych na STRONIE INTERNETOWEJ FESTIWALU oraz fanpange'u TUCHOVINIFEST.

Plakat informujący o planowanych wydarzeniach w trakcie piątego Międzynarodowego Festiwalu Wina TUCHOVINIFEST w Tuchowie