Tarnów i okolice - tarnowskie kulturalne

Mural w Tarnowie
Miłośnicy kultury i rozrywki znajdą także coś dla siebie i na pewno nie będą się nudzić podczas pobytu w tym urokliwym mieście. Na smakoszy czekają pyszne dania regionalne, takie jak siuśpaj, czyli kasza jęczmienna z suszonymi śliwkami oraz kręciołki. Warto jest również wziąć udział w Pleśnieńskim Bachusie, czyli edycji Święta Owoców i Produktów Pszczelich, a koneserom dobrego wina polecamy Tuchovinifest – Międzynarodowym Festiwalu Wina. Nie możecie przegapić też Tarnowskich Dionizji, podczas których lokalni winiarze prowadzą tradycyjny orszak winny po Starym Mieście.

Nie samą strawą człowiek żyje. Wybierając się do Tarnowa warto wcześniej dokładnie przestudiować kalendarz wydarzeń kulturalnych, które odbywają się w mieście. Na długiej liście imprez, których nie można przegapić, znajduje Festiwal Komedii Teatralnej TALIA, podczas którego zobaczycie najlepsze przedstawienia komediowe z całej Polski. W wolnej chwili warto jest również zaglądnąć do Biura Wystaw Artystycznych, Galerii Panorama i Centrum Sztuki Mościce.

Ciekawą rozrywkę gwarantuje Fort Wapiti, czyli Wioska Indiańska w Zalasowej, tuż obok Tarnowa. To spokojne miejsce z widokami na pasmo Brzanki jest bogate w niezwykłe atrakcje i zabawy, szczególnie dla dzieci. To właśnie tam zobaczyć można unikalną wystawę XIX-wiecznego rękodzieła indiańskiego, indiańskie stroje, posłuchać niezwykłych opowieści i poczuć zapach dymu z ogniska.
Dobrą informację mamy również dla pasjonatów długich wędrówek i historii – będąc w Tarnowie pamiętajcie o Szlaku Frontu Wschodniego I Wojny Światowe, który prowadzi przez kilka województw, w tym przez województwo małopolskie i rejon Tarnowa. To właśnie na nim znajdują się pamiątki po działaniach wojennych z przepięknymi założeniami cmentarnymi np. w Łowczówku.

Tarnów jest pełen magii i tajemnic, koniecznie musisz się tutaj znaleźć! Wraz z bliskimi spędzisz niezapomniane chwile, wśród zabytków z duszą, oddając się rodzinnym rozrywkom.

Skorzystaj z Wyszukiwarki i odkrywaj regiony lub przeglądaj Powiązane Treści.

Multimedia


 
Pobierz bezpłatną aplikację VisitMałopolska
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>
   

Powiązane treści