Tarnów i okolice - miasto przyjazne

Znak informujący o najciekawszych miejscach w Tarnowie
Liczne parki i place zabaw w Tarnowie zachęcają do niedzielnych, rodzinnych spacerów oraz do wspólnej zabawy z dziećmi. Możliwość odpoczynku na kajakach lub rowerach to dodatkowe atrakcje. Wiślana Trasa Rowerowa biegnie przez najbardziej malownicze zakątki doliny Wisły oraz jej dopływy. Dużą popularnością cieszy się również trasa VeloDunajec. Dla osób ceniących sobie wędrówki szlakami leśnymi, polecamy spacery w pobliskich lasach, w których w sezonie znaleźć można piękne okazy grzybów. Zielone parki i zalesione ścieżki tarnowskich ulic wyśmienicie nadają się do uprawiania Nordic Walkingu. Osoby lubiące aktywny wypoczynek zapraszamy do licznych obiektów sportowych, których w Tarnowie nie brakuje: basenów, hal sportowych czy centrów wspinaczkowych. 

Na rogu ulic Krakowskiej i Nowego Świata znajduje się wymalowany przez dzieci… ,,Słoń’’, a na placu gen. J. Bema pomnik upamiętniający wyjątkową postać - Kataryniarza, który grywał przed wojną w Tarnowie, najczęściej można było go spotkać właśnie w tym miejscu. Rzeźba posiada specjalny mechanizm muzyczny, który sprawia, że stojąc w pobliżu Kataryniarz „rozpoczyna swój koncert”, z niewielkiej odległości słychać charakterystyczną melodię. Polecamy zobaczyć również monument przedstawiający Króla Władysława Łokietka przy ul. Wałowej. Legenda głosi, że dotknięcie prawą ręką królewskiego buta, przynosi szczęście, a więc nie ma na co czekać. Pozwólcie szczęściu uśmiechnąć się do siebie! 

Przy ul. Wałowej stoi ,,Ławka Poetów’’ z figurami Agnieszki Osieckiej, Jana Brzechwy, a także Zbigniewa Herberta. W skrzynkach umieszczonych tuż obok postaci, przy odrobinie szczęścia, można znaleźć książki ich autorstwa. 

Skorzystaj z Wyszukiwarki i odkrywaj regiony lub przeglądaj Powiązane Treści.

Multimedia


 
Pobierz bezpłatną aplikację VisitMałopolska
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>
   

Powiązane treści