Facebook link

20. Wielka Parada Smoków - Obiekt - VisitMalopolska

Powrót

20. Wielka Parada Smoków

20. Wielka Parada Smoków

Od 2021-09-11
Parada Smoków
Kraków Region turystyczny: Kraków i okolice
Organizator: Teatr Groteska
20. Wielka Parada Smoków - plenerowe widowisko przygotowane przez Teatr Groteska - odbędzie się już 11 września w zakolu Wisły pod Wawelem w Krakowie. Widzowie zobaczą pływające i unoszące się w powietrzu makiety smoków, które będą animowane przez aktorów z pokładów 30-metrowych barek. Tegoroczna parada zbiegnie się z obchodami 75-lecia Teatru Groteska.

Od 2000 roku Teatr Groteska w Krakowie jest organizatorem i pomysłodawcą Wielkiej Parady Smoków. Ta odbywająca się co roku impreza plenerowa dla szerokiej publiczności, gromadzi każdorazowo kilkadziesiąt tysięcy smoczych entuzjastów z całej Polski, Europy i świata. Smocze święto nie bez przyczyny odbywa się w Krakowie, bowiem jak głosi legenda w grodzie Kraka mieszkał kiedyś słynny Smok Wawelski, pokonany przez dzielnego Szewczyka Dratewkę. Podczas weekendowej smoczej imprezy do średniowiecznego, królewskiego miasta Krakowa powracają setki smoków – różnych kolorów, kształtów i rozmiarów, i na dwa czerwcowe dni zmieniają jego atmosferę nie do poznania.

11 września (sobota) zobaczycie wyjątkowe i niepowtarzalne widowisko, które uatrakcyjnią pokazy laserowe i pirotechniczne, a także stworzona specjalnie na tę okazję oprawa muzyczna. W tegorocznej edycji w Zakolu Wisły oprócz doskonale znanych wielkogabarytowych, latających i pływających stworów pojawią się również nowe, przygotowane specjalnie na okrągły jubileusz, smoki!

  • Widzów na Bulwar Czerwieński organizatorzy zapraszają od godziny 20:00 (wstęp wolny), natomiast na biletowaną trybunę od godziny 21:00, start pokazu 22:00
  • Bulwary: Czerwieński i Poleski, zakole Wisły pomiędzy mostem Dębnickim a Wawelem

Z powodu pandemii wirusa SARS-CoV-2 wydarzenie odbędzie się w reżimie sanitarnym, zgodnym z aktualnymi obostrzeniami.

Więcej na: paradasmokow.pl

 

plakat parady smoków 2021