Facebook link

76 edycja Pucharu PKL na Kasprowym Wierchu - Obiekt - VisitMalopolska

Powrót

76 edycja Pucharu PKL na Kasprowym Wierchu

76 edycja Pucharu PKL na Kasprowym Wierchu

Od 2023-04-01 do 2023-04-01
kobieta na nartach jadąca po śniegu
Kuźnice, 34-500 Zakopane
tel. +48 182020300
Organizator: PKL
Zakopane
Już w sobotę 1 kwietnia Polskie Koleje Linowe zapraszają wszystkich amatorów sportów zimowych do wzięcia udziału w kolejnej, 76. edycji Pucharu PKL w Narciarstwie Alpejskim. W rywalizacji udział może wziąć każdy, kto ma ukończone 18 lat oraz wcześniej zarejestruje swój start.

Puchar PKL na Kasprowym Wierchu, to już historyczna impreza, której początki sięgają 1945 roku. Początkowo trasa, na której rywalizowali ze sobą zawodnicy, przebiegała z Kasprowego Wierchu nartostradą do Kuźnic. Dopiero z czasem jej przebieg został zmieniony i zawody rozgrywane są na trasie slalomowej w Dolinie Gąsienicowej. W zawodach wystartować mogą pełnoletni narciarze, którzy wypełnią formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.pkl.pl i prześlą go w terminie do 29 marca na adres zawody@pklsa.pl, a także dokonają opłaty wpisowej, która obejmuje start w zawodach oraz całodzienny skipass i ubezpieczenie.
Uczestnicy Pucharu PKL będą rywalizować w różnych grupach wiekowych. W zawodach mogą startować osoby uprawiające narciarstwo amatorsko, jak i byli zawodnicy, którzy skończyli karierę sportową nie dalej niż trzy lata temu.
Każda z edycji Pucharu PKL co roku gromadzi na Kasprowym Wierchu miłośników narciarstwa i rywalizacji sportowej. Uczestników przyciągają wyjątkowe warunki panujące na trasie narciarskiej w Kotle Gąsienicowym, niesamowita atmosfera, sportowa adrenalina, a także atrakcyjne nagrody. W każdej grupie wiekowej zwycięzcy otrzymają puchary, vouchery, a także zostaną nagrodzeni sezonowym skipassem na Kasprowy Wierch. Dodatkowo w tym roku spośród wszystkich uczestników zostaną wylosowane nagrody specjalne.
Szczegóły na stronie PKL.

76 edycja Pucharu PKL na Kasprowym Wierchu plakat


Brak obiektów w wybranej kategorii.