Facebook link

Agroturystyka Siwejka Ropki - Obiekt - VisitMalopolska

Powrót

Agroturystyka Siwejka Ropki

Agroturystyka Siwejka Ropki

Jesienny pejzaż z niewysokimi zalesionymi wzniesieniami, stawem i domem
Ropki 20, 38-316 Ropki Region turystyczny: Beskid Sądecki i Niski
tel. +48 690551830
Agroturystyka Siwejka zrodziła się z miłości do gór i pasji do wędrowania. Siwejka położona jest nad niewielkim jeziorkiem na łące na skraju lasu w miejscowości Ropki na skrzyżowaniu dwóch długodystansowych pieszych szlaków górskich. To miejsce dla tych, którzy szukają aktywnego wypoczynku, świętego spokoju i przytulnych pokoi, dla których gwiazdy na niebie z powodzeniem zastępują deptaki miejskie, sklepy i kawiarnie.

To kawałek świata stworzony dla tych, u których radio przegrywa konkurencję z szumem drzew i śpiewem ptaków. Siwejka, jako jedyne gospodarstwo agroturystyczne w Polsce ma własną darmową mapę do pobrania w aplikacji Traseo oraz własny system zdobywania Odznak w Kręgu Lackowej będących świetną zachętą do poznawania Beskidu Niskiego pieszo. To działalność całkowicie non profit mająca na celu popularyzację niezwykłych miejsc Beskidu Niskiego. W ciągu 5 lat Odznaki zdobyło ponad 400 osób, a lista Zdobywców znajduje się prowadzonej przez właścicieli stronie niski.pl. Wszystko to po to, by ułatwić Gościom zwiedzanie Beskidu Niskiego pieszo, rowerem i na nartach biegowych. W tym celu w zimie nieodpłatnie można skorzystać z nart biegowych. Do dyspozycji Gości są także 3 hektary ogrodzonej przestrzeni z placem zabaw dla dzieci, prywatnym lasem i łąką, boiskiem i wiatą.

Szczegółowe informacje dostępne na stronie: https://www.siwejka.pl/

Agroturystyka Siwejka w Ropkach została wyróżniona w konkursie Turystyczne Skarby Małopolski w 2022 roku w kategorii: "Sielskie klimaty - wypoczynek na wsi".


Brak obiektów w wybranej kategorii.