Facebook link

Arkadiusz Karapuda – ”…też prawda” - Obiekt - VisitMalopolska

Powrót

Arkadiusz Karapuda – ”…też prawda”

Arkadiusz Karapuda – ”…też prawda”

Od 2022-11-25 do 2023-01-24
Arkadiusz Karapuda The truth is elsewhere 2017-2018 olej akryl płótno
Krupówki 41, 34-500 Zakopane
tel. +48 182012792
Organizator: Miasto Zakopane, Zakopiańskie Centrum Kultury, Miejska Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego
Krupówki 41, 34-500 Zakopane
Zakopiańskie Centrum Kultury – Miejska Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego zaprasza na wystawę malarstwa Arkadiusza Karapudy - artysty wizualnego, malarza, prof. Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Wystawę zainauguruje wernisaż 25 listopada o godzinie 17.00, a potrwa ona do 20 stycznia 2023 roku.

Arkadiusz Karapuda – urodził się w 1981 roku w Żyrardowie. Studiował na kierunku i specjalności Malarstwo, na Wydziale Malarstwa, w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Uzyskał dyplom z wyróżnieniem rektorskim pod kierunkiem prof. Marka Sapetto. Aneks do pracy dyplomowej zrealizował w zakresie specjalizacji dodatkowej, z Technik i Technologii Malarstwa Ściennego, pod kierunkiem dra Edwarda Tarkowskiego. Obecnie pracuje na stanowisku profesora uczelni na Wydziale Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie prowadzi Pracownię Rysunku dla studentów I roku. Jest autorem dwudziestu trzech wystaw indywidualnych i uczestnikiem ponad stu dwudziestu wystaw zbiorowych.
Arkadiusz Karapuda w swoich pracach wydobywa pomijane w oglądzie elementy codzienności, nadając im niezwykłą doniosłość. Celebruje drobiazgi, dostrzega metafory oraz sensy ukryte i nierzeczywiste. Pokazuje emocje, bez pretensjonalności, rzeczowo odkrywa to, co niewidoczne, bo często zbyt bliskie.

plakat wystawy Arkadiusza Karapudy


Brak obiektów w wybranej kategorii.