Facebook link

Cafe Pensjonat Lanckorona - Obiekt - VisitMalopolska

Jesteś tutaj:
Powrót

Cafe Pensjonat Lanckorona

Cafe Pensjonat Lanckorona

Wnętrze kawiarni Cafe Pencjonat w Lackoronie z pomalowanym na niebiesko kominkiem, czerwonymi ścianami, na których wiszą obrazy, przy jednym z okręgłych stolikó siedzi kilkuletni chłopiec

Rynek 69, 34-143 Lanckorona Region turystyczny: Beskid Mały i Makowski

tel. +48 338763401
Miejsce Przyjazne Rowerzystom - MPR

Cafe Pensjonat to ekoartystyczna kawiarnia, galeria i mała scena. Mieści się przy lanckorońskim Rynku w zabytkowym budynku dawnego magistratu. Tutaj genius loci Lanckorony harmonijnie łączy się z klimatami odnajdowanymi w różnych zakątkach świata.

Małej kawiarni przyświeca idea Natury i Kultury: promuje ekoturystykę, lokalne produkty i sztukę oraz działa na rzecz lokalnej społeczności. Kawiarnia prowadzi małą gastronomię, oferuje dania regionalne inspirowane przepisami z Lanckorony, Małopolski i Karpat. Wszystkie są domowe, przygotowywane z sercem i uśmiechem. Nie ma stałego menu, dania są sezonowe, przyrządzane według autorskich przepisów. W Cafe często eksperymentuje się z kuchnią świata, zwłaszcza Południa i łączy ją z tradycyjnymi polskimi przepisami.

Cafe Pensjonat znajduje się na Szlaku Małopolska Wieś dla Smakoszy oraz Karpackim Szlaku Kulinarnym. W kameralnym wnętrzu organizowane są także koncerty, spotkania literackie i podróżnicze, wystawy sztuki, warsztaty artystyczne i kulinarne, wydarzenia dla dzieci.

Ściany kolorowej kawiarni dekorują rysunki Kazimierza Wiśniaka, wybitnego scenografa teatralnego i malarza, współzałożyciela krakowskiej „Piwnicy pod Baranami”, pierwszego Anioła Lanckorony. W kawiarni mieszka lanckoroński krasnoludek Dolibuk, który opowiada swoje przygody i zamierzchłe historie. Nosi niebieski kapelusik, ma długie kasztanowe włosy i romantyczną duszę. Przyjaźni się ze zwierzętami z lasu i wioski, a najbardziej lubi przesiadywać na swoim jesionie, marzyć i pisać.

Lanckorona, o której śpiewał Marek Grechuta, to miejsce piękne i tajemnicze. Wstąpcie tam, by poczuć klimat Lanckorony i posłuchać lanckorońskich opowieści.

Cafe Pensjonat została wyróżniona w konkursie Turystyczne Skarby Małopolski w 2022 roku w kategorii W gościnie oferta kulinarna.

Więcej o Miejscach Przyjaznych Rowerzystom oraz trasach i szlakach rowerowych Małopolski znajdą Państwo na stronie narowery.visitmalopolska.pl.