Facebook link

Krakowski Festiwal Filmowy - Obiekt - VisitMalopolska

Powrót

Krakowski Festiwal Filmowy

Krakowski Festiwal Filmowy

Od 2019-05-26
Zdjęcie ukazujące widok na Bramę Floriańską w Krakowie z ulicy Pijarskiej. Po lewej stronie fotografii dostrzec można zabytkowe mury obronne na których rozstawiono stragany z obrazami. Wielobarwna kompozycja zdjęcia sprawia, iż jest ono bardzo żywe, a przechadzający się turyści dopełniają tego wrażenia. Za murami widnieją korony wiekowych drzew rosnących na krakowskich plantach.
Kraków
Organizator: Krakowska Fundacja Filmowa
Kraków
Krakowski Festiwal Filmowy to najstarszy w Polsce i jeden z najstarszych na świecie festiwal filmów dokumentalnych, animowanych i krótkometrażowych.
• Podczas 8 festiwalowych dni widzowie mają okazję obejrzeć około 250 filmów z Polski oraz całego świata. Prezentowane będą w czterech równorzędnych konkursach (dokumentalny, krótkometrażowy, polski, muzyczny-DocFilmMusic), a także pokazach specjalnych. Towarzyszące wystawy, koncerty, pokazy plenerowe oraz spotkania z twórcami nadają Festiwalowi wyjątkowej aury. Krakowski Festiwal Filmowy to jedna z najstarszych imprez na świecie poświęconych filmom dokumentalnym, animowanym oraz krótkim fabułom. Każdego roku odwiedza go ok. 900 polskich i międzynarodowych gości: reżyserów, producentów, programatorów festiwali oraz liczna krakowska publiczność. • Karnety festiwalowe dostępne online od 8 kwietnia: www.krakowfilmfestival.pl Sprzedaż biletów na stronie internetowej www.krakowfilmfestival.pl oraz w kinach festiwalowych (Kijów.Centrum, kino Mikro, Kino Pod Baranami, kino Paradox, kino Agrafka, Aula ASP) od 10 maja. W czasie festiwalu wszystkie bilety i karnety można zakupić w Centrum Festiwalowym w Małopolskim Ogrodzie Sztuki. • Więcej informacji odnaleźć można na stronie organizatora: https://www.krakowfilmfestival.pl/