Facebook link

Lokalna Kolej Drezynowa Regulice - Obiekt - VisitMalopolska

Powrót

Lokalna Kolej Drezynowa Regulice

Lokalna Kolej Drezynowa Regulice

Lokalna Kolej Drezynowa Regulice
Kolejowa 6, 32-566 Regulice Region turystyczny: Kraków i okolice
tel. +48 518525259
Miejsce Przyjazne Rowerzystom - MPR

Lokalna Kolej Drezynowa w Regulicach w gminie Alwernia to wyjątkowa i nietypowa atrakcja turystyczna Małopolski. W tym miejscu możesz przejechać się prawdziwą drezyną, która jeździ na utworzonej w 1899 roku linii kolejowej nr 103.

Do dyspozycji turystów jest dziesięć czteroosobowych drezyn rowerowych (napędzanych przy pomocy mięśni nóg) oraz jedna drezyna ręczna. Trasa, którą jeżdżą drezyny należy do najpiękniejszych szlaków kolejowych w Polsce, pełnych bogactwa przyrodniczego i geologicznego. Na trasie znajduje się stacja kolejowa Regulice oraz cztery przystanki osobowe: Nieporaz (Oblaszki), Regulice Górne, Alwernia Spalona i Stacja Winnica. Atrakcja jest odpowiednia dla każdej grupy wiekowej. Kolejka funkcjonuje zgodnie z rozkładem jazdy dostępnym na stronie internetowej. Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja drezyny online lub telefoniczna. Do przejażdżki drezyną można wybrać jedną z dwóch tras - pierwsza o długości 11,2 kilometrów, druga 7 kilometrów. Podczas wycieczki można aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu, poznać ciekawą przyrodę oraz podziwiać urzekające widoki. Jadąc drezyną obserwujemy skały triasowe, lokalną winnicę, kamieniołom melafirów oraz liczne źródła bijące ze skał, z ery mezozoicznej. Stacja początkowa obu tras znajduje się w doskonale skomunikowanych Regulicach, położonych przy autostradzie A4 (węzeł Rudno/kopuły Alvernia Planet) - około 30 km od Krakowa i Katowic. W okolicy można zwiedzić również między innymi Zamek Tenczyn w Rudnie, skansen i Zamek Lipowiec w Wygiełzowie, rynek i Małopolskie Muzeum Pożarnictwa w Alwerni oraz skorzystać z wielu kilometrów szlaków i ścieżek rowerowych.

Więcej o Miejscach Przyjaznych Rowerzystom oraz Wiślanej Trasie Rowerowej znajdą Państwo na stronie narowery.visitmalopolska.pl

 


Brak obiektów w wybranej kategorii.