Facebook link

Małopolska Marzanna - Obiekt - VisitMalopolska

Powrót

Małopolska Marzanna

Małopolska Marzanna

Od 2023-03-21 do 2023-03-28
trzy kukły z siana ubrane w kolorowe stroje
38-311 Szymbark
tel. +48 183513114
Organizator: Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów
Wróblewskiego 10A, 38-300 Gorlice
Zapraszamy na otwarcie wystawy prac konkursowych "Małopolska Marzanna" do oficyny dworskiej przy Kasztelu w Szymbarku 21 marca 2023 roku o godzinie 10.00. Wystawa będzie czynna do 28 marca br.

Wystawa „Małopolska Marzanna” prezentuje prace pokonkursowe dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych Województwa Małopolskiego. Tematem konkursu jest Marzanna – kukła symbolizująca odchodzącą zimę, a wraz z nią przemijające nieszczęścia, choroby, zmartwienia nękające ludzi w okresie zimowym. Marzanny wykonano z ekologicznych materiałów jak: słoma, wiklina, bibuła, bawełna, papier.

Konkurs Małopolska Marzanna realizowany jest przez Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach, oddział Skansen Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku od 2012 roku. Co roku wydarzenie objęte jest honorowym patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego. W konkursie wzięły udział dzieci i młodzież szkół podstawowych z dziesięciu powiatów województwa małopolskiego: gorlickiego, nowosądeckiego, krakowskiego, myślenickiego, bocheńskiego, brzeskiego, oświęcimskiego, limanowskiego, nowotarskiego oraz tarnowskiego. Przez wszystkie lata konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. W sumie na konkurs zgłoszono 1728 prac. Tematem konkursu jest Marzanna – kukła symbolizująca odchodzącą zimę, a wraz z nią przemijające nieszczęścia, choroby, zmartwienia nękające ludzi w okresie zimowym.


Brak obiektów w wybranej kategorii.