Facebook link

Platforma Widokowa Mioduszyna Sucha Beskidzka - Obiekt - VisitMalopolska

Powrót

Platforma Widokowa Mioduszyna Sucha Beskidzka

Platforma Widokowa Mioduszyna Sucha Beskidzka

Szlak turystyczny i platforma widokowa na porośniętą lasem górę Mioduszyna
Sucha Beskidzka
Na zboczu góry Mioduszyna powstała pod koniec 2018 r. platforma widokowa, z której roztacza się widok na Suchą Beskidzką i panoramę Beskidów. Platformę, której częścią jest schron turystyczny, wzniesiono nad osiedlem Garce, skąd prowadzi do niej niebieski szlak turystyczny. Znajduje się ona na wysokości ok. 430 m n.p.m. Bezpośrednio przy platformie umieszczony został kilkumetrowy stalowy krzyż, który dzięki zamontowanej na platformie instalacji fotowoltaiczne po zapadnięciu zmroku jest podświetlany.

Po dotarciu na miejsce można obserwować imponujący widok całego okolicznego terenu, głównie panoramę miasta Sucha Beskidzka z suskim zamkiem i kościołem oraz doliny Skawy i Stryszawki, pasma górskie Beskidów: Żywieckiego, Małego i Makowskiego oraz malownicze zachody słońca, podążającego za widnokrąg i „chowającego” się za zboczami Lipskiej Góry.
Platforma widokowa powstała dzięki współpracy Stowarzyszenia Collegium Iuvenum wraz z władzami Suchej Beskidzkiej, które są właścicielem terenu oraz inicjatorem inicjatywy jaką była budowa schronu dla turystów i punktu widokowego. Schron dla turystów gwarantuje bezpieczeństwo w razie niesprzyjających warunków atmosferycznych. Platforma dostępna jest bezpłatnie przez cały rok. Dotarcie do niej z placu targowego w Suchej Beskidzkiej zajmuje około 25 minut spokojnym marszem.

 


Obiekty na trasie