Facebook link

Rowerowe miasteczko Ruchu drogowego w Wieliczce - Obiekt - VisitMalopolska

Powrót

Rowerowe miasteczko Ruchu drogowego w Wieliczce

Rowerowe miasteczko Ruchu drogowego w Wieliczce

Rowerowe miasteczko Ruchu drogowego w Wieliczce
Józefa Jedynaka 5, Wieliczka Subregion turystyczny: Krakowski
Wieliczka proponuje najmłodszym świetną zabawę i edukację w jednym w stworzonym specjalnie dla dzieci miasteczku ruchu drogowego. 
Miasteczko jest kopalnią wiedzy dla dzieci jeśli chodzi o naukę zasad obowiązujących w ruchu drogowym. Co więcej, zdobytą wiedzę można od razu przećwiczyć. Jak wiadomo, dzieci uczą się przez zabawę. Całość terenu miasteczka została tak zorganizowana, żeby móc zainscenizować jak najwięcej sytuacji z prawdziwego ruchu ulicznego.

Dzieciaki mogą, między innymi nauczyć się jak należy zachować się przed przejściem dla pieszych. Stają się także uczestnikami ruchu i uczą się zachowań na różnego rodzaju skrzyżowaniach, na rondzie czy przejeździe kolejowym lub tramwajowym. Ponadto dzieci można oswoić z jakże istotną na naszych ulicach sygnalizacją świetlną i przestrzeganiem jej oznaczeń.

Ważnym aspektem jest również to, że wszystko odbywa w bezpiecznych warunkach podczas miłej zabawy. Dzięki właśnie takim miejscom dzieciaki w przyjazny sposób zostaną przygotowane do umiejętnego poruszania się w prawdziwej przestrzeni ruchu drogowego. Nie straszne będą im oznaczenia znakowe i świetlne na ścieżkach rowerowych, chodnikach i ulicach. 

W miasteczku możemy znaleźć:

- Sygnalizację świetlną
- Ronda
- Liczne skrzyżowania
- Przejścia dla pieszych
- Chodniki
- Ścieżki rowerowe
- Przejazd kolejowy i tramwajowy
- Kładkę dla pieszych

Więcej informacji  i zdjęć znajdziecie na blogu KrakówZDzieckiem.pl