Facebook link

Święto Storczyka - Obiekt - VisitMalopolska

Powrót

Święto Storczyka

Święto Storczyka

Na pierwszym planie storczyk na zielonej łące. W tle turyści.
Storczyki to niezwykle rzadkie w Polsce, cudnie kwitnące rośliny, które upodobały sobie żyzne i wolne od zanieczyszczeń ziemie w rejonie Wyżyny Miechowskiej.

Duże kompleksy leśne oraz nieskażona przyroda są wprost idealnym środowiskiem dla rzadkich roślin. Występujące tutaj kwietne murawy są unikatowym siedliskiem nie tylko w skali Polski, ale i całej Europy. Łąki cieszą oko zwiedzających okolicę turystów, są doskonałą przestrzenią do relaksu i uprawiania turystyki aktywnej. Odbywające się co roku w Kalinie Małej koło Miechowa święto przyciąga amatorów wypoczynku na świeżym powietrzu. Ogromną popularnością cieszą się wycieczki z przewodnikami w osobach botaników, leśników, ornitologów i entomologów, którzy z pasją opowiadają o tajemnicach Ziemi Miechowskiej i otaczającej przyrody. W ramach wypoczynku po wyczerpujących wycieczkach na uczestników czekają, degustacje potraw regionalnych, zabawy, konkursy, stoiska tematyczne. Święto Storczyka to wspaniałe wydarzenie, podczas którego każdy odnajdzie coś ciekawego dla siebie.

Święto Storczyka zostało wyróżnione w konkursiie Turystyczne Skarby Małopolski w 2021 roku w kategorii Dzieje się - wyjątkowe wydarzenia turystyczne.


Brak obiektów w wybranej kategorii.