Facebook link

Trasy biegowe Nowy Targ i Szaflary - Obiekt - VisitMalopolska

Jesteś tutaj:
Powrót

Trasy biegowe Nowy Targ i Szaflary

Trasy biegowe Nowy Targ i Szaflary

Dwie osoby na trasie narciarstwa biegowego.

34-400 Nowy Targ Region turystyczny: Tatry i Podhale

tel. +48 182611237
Okolice Nowego Targu oferują cztery trasy do narciarstwa biegowego o różnych dystansach: 14 kilometrów, 6 kilometrów, 6,5 kilometrów oraz 400 metrów. Trasy poprowadzone są w większości przez piękne tereny atrakcyjne przyrodniczo, a pętla 400 metrowa w samym centrum Nowego Targu – w Parku Miejskim. Swoich sił na trasach mogą spróbować zarówno początkujący jak i zaawansowani biegacze.

Zimą Nowy Targ i okolice słyną w regionie ze świetnie przygotowanych tras narciarstwa biegowego. Do dyspozycji narciarzy jest kilka tras o różnej długości, od kilkuset metrów do kilkunastu kilometrów. Najdłuższa, ale łatwa trasa oznaczona kolorem czerwonym, 14 kilometrowa, poprowadzona jest na lotnisku, wokół torfowiskowego rezerwatu Bór na Czerwonem. Trasa przebiega przez bardzo malownicze okolice, pokrywa śnieżna jest utrzymywana ratrakiem. Nieco krótsza i równie łatwa trasa 6 kilometrowa przebiega również w sąsiedztwie, wzdłuż rezerwatu Bór na Czerwonem. Trasa oznaczona jest kolorem niebieskim i łączy się z sąsiednią trasą czerwoną. Jeszcze jedna, łatwa trasa przygotowana jest w Borze Kombinackim, w pięknych zalesionych terenach. Długość trasy wynosi 6,5 kilometra, jest ona oznaczona kolorem niebieskim. Najkrótsza trasa jest dostępna w Parku Miejskim, wynosi ona 400 metrów. To jedyna oświetlona i sztucznie naśnieżana trasa w okolicy.

Trasy biegowe na lotnisku w obrębie Rezerwatu Przyrody „Bór na Czerwonem”

Znany wszystkim szlak narciarstwa biegowego oznaczony kolorem czerwonym, długości 14 kilometrów i o sumie wzniesień tylko 10 metrów, został poprowadzony na terenach o dużych walorach widokowych z przepiękną panoramą Tatr i Gorców. Co prawda jest najdłuższy spośród wszystkich tu zebranych, ale należy do zdecydowanie łatwych szlaków. Ma on swój początek na nowotarskim lotnisku i prowadzi wokół Rezerwatu Przyrody „Bór na Czerwonem”. Całość trasy przy odpowiedniej grubości pokrywy śnieżnej jest utrzymywana ratrakiem.

Szlak Narciarstwa biegowego na lotnisku wzdłuż rezerwatu przyrody "Bór na Czerwonem"

Drugi szlak i równie łatwa trasa, która ma długość 6 kilometrów i 50 metrów wzniesień. Prowadzi od kładki pieszo-rowerowej na Dunajcu wzdłuż Rezerwatu Przyrody „Bór na Czerwonem” przez Szaflary „Tewikiel” aż do miejscowości Bór. Na szlakach do dyspozycji biegaczy są dwa tory. Teren jest bardzo dostępny nawet dla początkujących osób. Szlaki są oznakowane oraz profesjonalnie przygotowane przez ratrak pod styl klasyczny. 

Centrum Szaflar - Pętla szkoleniowa narciarstwa biegowego w Szaflarach

Trzeci szlak długości 3 kilometrów, oznaczony kolorem żółtym, łączy centrum Szaflar i pętlę szkoleniową narciarstwa biegowego w Szaflarach. Trasa jest utrzymywana przez Gminę Szaflary.

Nowy Targ – trasa biegowa w „Borze Kombinackim”

Trasa liczy 6,5 kilometra, a suma wniesień to 20 metrów. Szlaki prowadzą ścieżkami wewnątrz pięknego lasu sosnowo-świerkowego. Teren jest zacieniony i szczególnie długo utrzymuje się tutaj śnieg. Trasa jest łatwa, dlatego nadaje się dla początkujących narciarzy. Szlaki są oznakowane oraz profesjonalnie przygotowane przez ratrak pod styl klasyczny.

Nowy Targ – trasa biegowa "Na Kole" obok Miejskiej Hali Lodowej

W Nowym Targu na stadionie „Koło” obok Miejskiej Hali Lodowej przygotowywana jest sztucznie naśnieżana narciarska trasa biegowa. Trasa otwarta jest w godzinach od 8 do 21, ma długość 400 metrów i jest oświetlona, dzięki czemu można biegać po zmroku. W godzinach funkcjonowania trasy można również korzystać z szatni znajdującej się bezpośrednio przy trasie biegowej w budynku lodowiska.