Facebook link

Wieża widokowa Bruśnik - Obiekt - VisitMalopolska

Jesteś tutaj:
Powrót

Wieża widokowa Bruśnik

Wieża widokowa Bruśnik

Wieża widokowa, posiadająca pięć tarasów widokowych, na wzniesieniu.
Otwarta w 2013 roku wieża widokowa w Bruśniku, ma 23 metry wysokości. Posiada pięć tarasów widokowych, z których najwyższy jest umieszczony 18 metrów nad ziemią.

Wieża widokowa Bruśnika to stalowa konstrukcja wykończona drewnem. Dzięki takiemu rozwiązaniu cechuje się "swojskim" wyglądem - przypomina ambony myśliwskie, co sprawia, że doskonale wkomponowuje się w otoczenie.
Wieża jest wyposażona w lunety obserwacyjne i panoramy turystyczne z opisem widocznych wzniesień. Z wieży rozpościerają się widoki na Beskidy i Pogórza, m.in na Chełm, Maślaną Górę, Bucze, masyw Magury Małastowskiej czy Magurę Wątkowską. Przy dobrej widoczności widać również Górę Św. Marcina i sporą część pasma Brzanki. Obok wieży znajduje się altana z grilem i stojaki na rowery. Wstęp na wieżę jest bezpłatny i można tutaj zawitać o każdej godzinie.
Przy wieży znajduje się wiata turystyczna i parking dla samochodów osobowych, najlepiej dojechać od strony Ciężkowic drogą numer 981 i w Pławnej skręcić w prawo za znakami do wieży. Tuż obok wieży widokowej biegnie szlak niebieski PTTK z Tarnowa przez Tuchów, Pasmo Brzanki, Skamieniałe Miasto, Dworek w Kąśnej Dolnej. Dalej zmierza nad Jezioro Rożnowskie, w Beskid Wyspowy, Gorce, Pieniny, Beskid Sądecki.  Nieopodal wieży widokowej znajduję się ciekawa wychodnia piaskowcowa – Diable Boisko.